Košarkašima bodovi nakon produžetka

1 - Nikola Dragonjić
2 - Gabriel Beppe Tomas

DRUGA LIGA ZAPAD

4. kolo: CRIKVENICA – KVARNER JUNIOR 92:89 (20:21, 23:15,  17:22,  17:19, 15:12)

Crikvenica, 7.11.2021. Gradska sportska dvorana. Gledatelja:20.

CRIKVENICA: Tikveša, Šamanić 7, Latin, Sviben, Vilušić 3, Jerčinović 12, Dragonjić 36, Tomas 16, Šulentić 7, Perić 2, Zorić 9.
KVARNER JUNIOR:  Oprešnik 3, Nikšić, Rota 2, Drljača 21, Blažanin 2, Šestan, Bart 34, Volčanšek 12, Starčević 13, Krizmanić 2, Brletić.

Malobrojni gledatelji, njih dvadesetak, mogli su u nedjeljnoj utakmici košarkaša „Crikvenice“ i „Kvarnera junior“ vidjeti svu draž koju košarka „kraljica igara“ pruža. Od rezultatske neizvjesnosti koja je dovela do produžetka, pa do atraktivnih poteza Dragonjića i Jerčinovića s jedne te Drljače i Barta s druge strane. U zadnjoj četvrtini pet uzastopnih napada završeno je „tricom na tricu“, a na kraju je uslijedila i dramatična završnica utakmice.
Vidjeli smo i dvoboj najboljih strijelaca Nikole Dragonjića (36p i 14 skokova) i Viga Barta (34 p) koji su bili i najbolji igrači utakmice.
Mladi riječki košarkaši bili su dostojan protivnik iskusnijim Crikveničanima, premda su, pogotovo u završnici, ključne uloge u ekipi „Crikvenice“ imali mladi Beppe Tomas i Bruno Vilušić.
U prvoj četvrtini utakmica je bila izjednačena, gosti su imali dosta problema s prodorima Dragonjića, međutim ni crikvenička obrana nije najbolje funkcionirala. Ulaskom iskusnog Zorića u drugoj četvrtini obrana „Crikvenice“ funkcionira bolje, pa domaći na poluvrijeme odlaze sa +7 koševa (43:36).
Međutim, do 26. minute „Kvarner junior“ dolazi u vodstvo (47:51) i domaći trener Dragojević prisiljen je pozvati time out. Nakon toga opet je crikvenička obrana agresivnija, a Dragonjić s dvije kontre u samoj završnici vraća vodstvo domaćih na kraju treće četvrtine (60:58).
U velike probleme došli su domaći kad je playmaker Bojan Šamanić u 31. minuti dobio petu ličnu. Na ionako deficitarnoj poziciji braniča (nisu igrali ozlijeđeni Alen Mandžuka i Sven Car) zaigrali su mladi Tomas i Vilušić i to jako dobro.
U samu završnicu zadnje četvrtine ekipe su ušle poravnate, na semaforu je bilo 77:77, a „Crikvenica“ je imala loptu i napad dvadesetak sekundi prije kraja. U kreaciji napada okliznuo se Tomas, izgubio je loptu i gosti su imali šut za pobjedu, ali nisu pogodili.
Ušlo se u produžetak u kojem su mladi riječki košarkaši napravili nekoliko tehničkih grešaka, što su iskoristili Vilušić, raspoloženi Dragonjić i Tomas te Zorić da „Crikvenicu“ dovedu do visokih 88:79. Činilo se da je utakmica riješena, ali Riječani se nisu predavali, dali su sve od sebe i uspjeli su smanjiti na 88:86.
Ali, za novo poravnanje nije bilo vremena, „Crikvenica“ je na kraju došla do pobjede 92:89. Najbolji u redovima „Crikvenice“ bili su Nikola Dragonjić i Beppe Tomas, a kod „Kvarner juniora“ Vigo Bart.
Utakmice poput ove vraćaju vjeru u bolje sutra regionalne košarke, pogotovo stoga što se radi o vrlo mladim košarkašima u glavnim rolama.