12. kolo: CRIKVENICA - KRK  70:53  (13:15, 18:16, 23:11, 16:11)

Crikvenica, 12.2.2022. Dvorana OŠ Zvonka Cara. Suci: Lenac, Katalinić i Cvijović.

CRIKVENICA: Matić, Tomas 3, Šulentić 10, Šamanić 11, Car, Mandžuka, Vilušić 6, Koščić, Dragonjić 18, Benić, Perić 11, Zorić 11. Trener: Dragojević.
KRK: Matanić 4, Bušljeta 25, Crkvenac, Kruljac, Tomee 5, Karabaić 12, Marijan, Kirinčić, Hajdarević, Jerković 5. Trener: Vlaisavljević.

U dinamičnoj i borbenoj utakmici s puno grešaka na obje strane, košarkaši "Crikvenice" su u drugom poluvremenu skršili otpor Krčana i došli do uvjerljive pobjede.
Trener Dragojević je počeo s petorkom u kojoj su bili mladi Vilušić, Tomas i Šulentić te Dragonjić i Zorić, a nakon dužeg izbivanja u sastavu "Crikvenice" bio je Ivor Benić. Borbeni gosti nametnuli su svoj ritam igre i dobili su prvu četvrtinu 13:15. Puno bolje domaći košarkaši nisu  igrali ni u drugoj četvrtini, pa je "Krk" u 17. minuti imao prednost od 8 razlike (23:31). Pokušavao je trener Dragojević brojnim izmjenama naći pravu petorku, ali igra domaćih nije bila na očekivanoj razini. Ipak, do kraja poluvremena "Crikvenica" je uspjela izjednačiti i to zahvaljujući tricom Perića u posljednjoj sekundi, uz realizirano dodatno bacanje, pa se na poluvrijeme otišlo rezultatom 31:31.
U drugom poluvremenu uslijedila je druga priča, naši košarkaši podiglu su agresivnost u obrani, pod koševima su zagospodarili Zorić i Šulentić, pa je iz minute u minutu rasla prednost "Crikvenice". Proradio je šut izvana, trice su zabili  Tomas i Šamanić, pa je na kraju treće četvrtine bilo 54:42 za naše košarkaše. Sigurnom igrom u zadnjoj četvrtini "Crikvenica" je održavala prednost, a utakmica je definitivno prelomljena s dvije uzastopne trice Dragonjića, kojima je 5 minuta prije kraja prednost domaćih narasla na +18 (62:44).
Do kraja utakmice nije bilo iznenađenja, pa su u samoj završnici u igru ušli mladi Koščić i Matić.
Dobru utakmicu odigrali su mladi Šulentić i Vilušić, na uobičajenoj razini bili su Dragonjić, Zorić, Perić i Šamanić, dok su kod gostiju  najbolji bili Bušljeta i Karabaić.