14. kolo: CRIKVENICA - PULA 1981 69:66 (19:15, 17:16, 14:19, 19:16)

Crikvenica, 26.2.2022. Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 30. Suci: Lenac, Miletić i Patača (Rijeka).
CRIKVENICA: Matić, Šamanić 11, Šulentić 10, Car 3, Mandžuka 9, Dragonjić 13, Benić 2, Perić 13, Zorić 8. Trener: Dragojević.
PULA 1981: Vučinić, Milivojević 7, Maurović, L. Topić 5, Fabijanić, Šljuka 1, Stunja 10, Ostojić 6, D. Topić 4, Koljanin 5, Kalčić, Popović 28. Trener: Nicević.

U vrlo uzbudljivoj i izjednačenoj utakmici košarkaši „Crikvenice“ nanijeli su prvi poraz košarkašima „Pule 1981“, momčadi koja je dosad bila jedina neporažena i vodeća je na ligaškoj ljestvici.
Trener Dragojević imao je sinoć na raspolaganju samo 9 igrača, od standardnih nedostajali su Tomas i Vilušić, mladi Tikveša je na okupljanju U16 reprezentacije, pa je utakmicu odradilo 8 igrača koji su ulazili u igru.
U ogled s Puljanima koje s klupe vodi nekadašnji reprezentativac Sandro Nicević, naši košarkaši ušli su vrlo motivirano što je rezultiralo dobrim otvaranjem utakmice. U 5. minuti imali su vodstvo 13:4, potom i 18:8 da bi Puljani u samom finišu četvrtine smanjili na 19:15. U ovom razdoblju odlično je odigrao mladi Šulentić s 8 poena (dvije trice).
U istom ritmu protekla je i druga četvrtina, premda su gosti uspjeli izjednačiti (20:20 i 26:26) zahvaljujući lošijem vanjskom šutu „Crikvenice“ u ovom razdoblju. Međutim u zadnje tri minute trice su zabili Šamanić i Dragonjić pa su naši košarkaši na odmor otišli s 5 poena prednosti (36:31). Nakon dužeg izbivanja na parket se vratio Ivor Benić koji je svoj posao odradio sasvim dobro u borbi s visokim gostujućim centrima.
Nakon odmora košarkaši „Pule 1981“ podigli su agresivnost u obrani što im je donijelo hvatanje priključka i prvo vodstvo u 22. minuti (36:38). Ali, to je bilo sve što su rezultatski postigli, jer izuzetno borbeni Crikveničani nisu dopustili da dođe do preokreta, štoviše tricom Svena Cara u 28. minuti vratili su prednost od 5 koševa (47:42). Tricom je odmah uzvratio Popović, da bi na kraju treće četvrtine rezultat bio 50:50.
Uspjeli su gosti preko svog najboljeg igrača Popovića doći do prednosti od 60:58 u 35. minuti i tada je Nikola Dragonjić „ukrao“ jednu vrlo važnu loptu za izjednačenje (60:60) i dodatni poticaj domaćoj momčadi.
U zadnje tri minute odvijala se prava drama, Dragonjić je opet poentirao (62:60), ali nije pogodio dodatno bacanje, kao ni Šamanić nakon toga poslije tehničke gostima, koji su tricom Koljanina 90 sekundi prije kraja došli u vodstvo (62:63). U sljedećem napadu Crikveničane je u vodstvo doveo odlični Zorić (64:63) i rasplet je uslijedio u posljednjoj minuti utakmice.
Najprije je 56 sekundi prije kraja Popović, koji je cijelo vrijeme vukao gostujuću momčad, imao dva slobodna bacanja. Prvo je promašio, drugo pogodio, ali mu je dosuđen prijestup, pa su domaći košarkaši dobili posjed koji je opet realizirao Zorić, pogodivši oba slobodna bacanja za 66:63. Četrdeset sekundi prije kraja utakmice. Puljani opet nisu realizirali napad (gazili su liniju) te je Perić iz slobodnog bacanja povećao na 67:63.
No, utakmica ni tada nije bila odlučena, mladi Lovre Topić je 3 sekunde prije kraja pogodio sva tri slobodna bacanja i smanjio na 67:66. Tri sekunde prije kraja domaći su uspješno prebacili loptu preko centra do usamljenog Zorića koji je lagano poentirao za konačniih 69:66 i veliko slavlje „Crikvenice“.
U zasluženoj pobjedi naših košarkaša odlučujući je bio kolektiv, timski duh, svaki od igrača koji je bio u igri dao je svoj doprinos, što se vidi i po broju postignutih koševa.
Šteta što su tijekom prvenstva naši košarkaši imali nekoliko kikseva, jer sinoćnja je utakmica pokazala da su se mogli umiješati i u borbu za naslov.