21. kolo: CRIKVENICA - MARSONIA  84:89 (24:31, 25:23, 14:24, 21:11)

Crikvenica, 2.3.2024. Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 80. Suci: Stanković, Lenac i Miletić (Rijeka).

CRIKVENICA: Popović 8, Tomas 12, Butorac 9, Šamanić, Car, Karabaić 4, Šulentić, Jurković 15, Perić 7, Zorić 10, Ćošić 6, Scott 13. Trener: Zoran Dragojević.
MARSONIA: Kovačević 3, Zadro 7, Filipović 28, Basset 21, Jacović 4, Stojsavljević, Carević, Špehar 21, Pavlović, Popić 5. Trener: Igor Kovačević.

Košarkaši "Crikvenice" imali su priliku pobjedom protiv "Marsonije" osvojiti bodove kojima bi mogli mirnije ući u završnicu prvenstva i borbu za ostanak u ligi. Ali, priliku iskoristili nisu, unatoč dosta dobroj igri u oba smjera.
Ova utakmica je zapravo bila vrlo slična onoj prošlog tjedna protiv "Podstrane", ali sa zamijenjenim ulogama. Ovaj put je "Crikvenica" bila u ulozi lovca, s obzirom na to da su gosti većim dijelom utakmice bili u vodstvu, a naši košarkaši su ih stalno dostizali, ali nikako da ih i prestignu.
"Marsonia" se značajnije odvojila u trećoj četvrtini zahvaljujući lošem vanjskom šutu "Crikvenice" (prečesto i nerezonskom) te situacijama u obrani kad nije bilo pomaganja suigračima. Gosti su tako dolazili do lakih koševa ili su naši košarkaši sakupljali osobne greške.
U 35. minuti zbog 5 penala su iz igre morali Ćošić i Butorac, važne poluge u igri trenera Dragojevića, a gosti su imali prednost od 12 koševa (71:83). Činilo se da je utakmica riješena, ali naši košarkaši se nisu predavali i velikom borbenošću smanjivali su rezultat, pa je prednost gostiju minutu prije kraja smanjena na samo 3 koša (84:87). Međutim, gosti su u zadnjoj minuti nekako ipak uspjeli održati prednost, a našim košarkašima ostaje žaliti za propuštenom prilikom.
Do kraja prvenstva je još 5 kola u kojima će "Crikvenica" voditi "mrtvu trku" sa "Stojom" i "Podstranom". Raspored "Crikvenice" nije baš dobar, idu u goste "Zagrebu", "Samoboru" i "Osijeku", a doma igraju protiv "Jazina" i "Hermes Analitice".
Ipak i ova je utakmica pokazala da se momčad diže u igri i da razloga za optimizam itekako ima. Posebno u dvije domaće utakmice, u kojima bi naši košarkaši trebali imati i konkretniju pomoć navijača.