Košarkaši "Crikvenice" u finalu ligaškog natjecanja

Polufinale: KRALJEVICA – CRIKVENICA 49:77 (7:21, 17:25, 8:15, 17:16)

Kraljevica, 24.6.2021. Dvorana kulture i sporta. Suci: Baki, Miletić i Zrnić

KRALJEVICA: Mitić 5, Brletić 2, Paštar, J. Turina 2, Konjević 7, Kalac 11, A. Turina 2, Brletić 2, Salamon, Vranković 15, Jelinić, Bačić 2.
CRIKVENICA: Latin 6, Šulentić, Štemberger 20, Šamanić 4, Jurić 9, Vilušić 2, Svetić, Dragonjić 19, Sviben 4, Benić, Perić 1, Zorić 10.

Košarkaši „Kraljevice“ i „Crikvenice“ odigrali su sinoć polufinalnu utakmicu završnice 2. lige košarkaša – zapad, nakon višemjesečne ligaške stanke uslijed epidemioloških mjera. Liga je prekinuta, a da bi se ipak dobio prvak, HKS je organizirao završnicu na način da u njoj mogu sudjelovati sve drugoligaške ekipe koje se prijave te da se razigravanjem po kup-sistemu dobije pobjednik. Prijavile su se 4 momčadi – „Pazin“, „Stoja“, „Kraljevica“ i „Crikvenica“, pa je ždrijebom odlučeno da se u jednom polufinalu sastanu dva istarska kluba, a u drugom susjedi.
Pobjednici iz polufinala igrat će utakmicu za prvaka lige, a taj će prvak odmah sljedećeg tjedna igrati kvalifikacijski turnir protiv pobjednika 4 druge hrvatske lige (sjever, centar, istok i jug), za ulazak u 1. ligu košarkaša.

U jučerašnjoj utakmici igranoj po vrućini i sparini kraljevičke dvorane vidjelo se da je poduža stanka i netreniranje itekako ostavilo traga i kod jedne i kod druge momčadi. Mali broj postignutih koševa nije rezultat dobrih obrana, već velikog broja promašaja i nekoordiniranih akcija, što je na neki način bilo i za očekivati.
Ambicioznija „Crikvenica“ predvođena pojačanjima Sinišom Štembergerom i Nikolom Dragonjićem samo je u prvih 5 minuta dopustila domaćim košarkašima rezultatski egal. Od rezultata 6:8 „Crikvenica“ je do kraja prve četvrtine napravila seriju 13:1 i rezultat 7:21 koji se kasnije iz minute u minutu povećavao. Na poluvremenu je bilo velikih +22 za goste i utakmica je praktički bila riješena.
Kako je u drugom polufinalu „Pazin“ pobijedio „Stoju“ tako će naši košarkaši u nedjelju protiv njih na Kastvu igrati finalnu utakmicu za prvaka lige.