Finale: PAZIN – CRIKVENICA 79:88 (15:22, 25:16, 24:27, 15:23)

Kastav, 27.6.2021. Dvorana „Matija Katalinić“. Bez gledatelja. Suci: Lenac, Žagar i Miletić (svi Rijeka).
PAZIN: Oplanić, Travalja, Erik 4, Ćus, Zajc 8, Hekić 4, Guštin 20, Perković 20, Krulčić, Dojkić 13. Gržinić 7. Trener: Ćus.
CRIKVENICA: Šulentić, Štemberger 39, Šamanić 15, Jurić 6, Vilušić 3, Dragonjić 10, Sviben, Benić, Perić 9, Zorić 6. Trener: Dragojević.

Jučer je u Kastvu odigrana finalna utakmica razigravanja za prvaka 2. lige – zapad u kojoj su košarkaši „Crikvenice“ pobijedili momčad „Pazina“. Tom pobjedom osvojili su naslov prvaka lige i stekli pravo igranja u kvalifikacijama za ulazak u 1. ligu, zajedno s 4 prvaka preostalih drugih liga.
Utakmica protiv „Pazina“ bila je vrlo neizvjesna do same završnice, tri minute prije kraja bilo 77:76 za „Pazin“ da bi Bojan Šamanić tricom doveo „Crikvenicu“ u vodstvo (77:79). Izjednačio je Jasmin Perković na 79:79, a Pazinjani potom do kraja utakmice više nisu postigli koš. Za pobjedu naših košarkaša najprije je tri bacanja pogodio sjajni Siniša Štemberger, a onda je Nikola Dragonjić na isteku 39. minute ukrao loptu i položio za 79:84 čime je utakmica bila odlučena.
Naši košarkaši dobro su otvorili utakmicu, imali su + 13 sredinom druge četvrtine (18:31), no onda se razigrao iskusni Jasmin Perković i Pazinjani do poluvremena dolaze u vodstvo 40:38. To su vodstvo početkom treće četvrtine i povećali na +9 (54:45), da bi tada stvar u svoje ruke uzeo raspoloženi Siniša Štemberger.
U drugom je dijelu bio nezaustavljiv, zabio je čak 30 koševa (od ukupno 39) i podsjetio na najbolje dane svoje bogate košarkaške karijere. Crikveničani su tako zahvaljujući najviše njemu poravnali rezultat i u završnici došli do konačne pobjede. Uz Štembergera važnu ulogu u pobjedi imali su Bojan Šamanić (4 trice), Nikola Dragonjić i Zorić (13 skokova).
„Crikvenica“ je tako izborila kvalifikacije za 1. ligu koje će se od srijede igrati upravo u Crikvenici. crikva.hr