Košarkaši "Crikvenice" bolji od "Krka" u premijernoj utakmici nove sezone

3 - Pomoćni trener Dalibor Latin, trener Zoran Dragojević i kondicijski trener Leo Mišković

1. kolo: CRIKVENICA - KRK 87:62 (20:19,24:18,25:10,18:15)

Crikvenica, 29.9.2020. Dvorana OŠ Zvonka Cara. Gledatelja:50. Suci: Miletić, Golić i Patača.

CRIKVENICA: Šulentić 7, Domijan 2, Veljačić 27, Car 10, Đipalo, Mandžuka 17, Modrić 3, Svetić 8, Benić 13, Koščić. Trener: Dragojević.
KRK: Malović 5, Matanić, Crkvenčić 9, Tomee 4, Karabaić 14, Babij, Marijan 8, Hajdarević, Jerković, Krešić 22. Trener:Vlaisavljević.

Košarkaši "Crikvenice" novu natjecateljsku sezonu otvorili su sinoć, utakmicom 1. kola Kupa Krešimira Ćosića protiv košarkaša "Krka". Startali su na najbolji mogući način, uvjerljivom pobjedom d 25 koševa razlike.
Prva četvrtina utakmice protekla je u međusobnom ispitivanju snaga, a mala prednost stalno je bila na strani domaćina.
U drugoj četvrtini naši košarkaši se odvajaju na desetak razlike i tu prednost čuvaju do poluvremena.
Treća četvrtina bila je i najbolja izvedba košarkaša "Crikvenice" koji, predvođeni Maurom Veljačićem (27 poena,10 asistencija) i Alenom Mandžukom (17 poena, 8 skokova i 7 asistencija), odlaze na nedostižnih 20 koševa prednosti.
Zadnju četvrtinu su domaćini rutinski sačuvali prednost i na kraju zasluženo pobijedili 87:62.
Osim spomenutog dvojca treba izdvojiti i izvedbe Benića (13 poena, 6 skokova) ,Šulentića (7 poena i 7 skokova) i iznenađenja večeri Svetića (8 poena i 9 skokova). Kod gostiju ponajbolji iskusni Krešić (22 poena) i Karabaić (14 poena).
U srijedu 07.10. u 2. kolu Kupa Krešimira Ćosića košarkaši "Crikvenice" u svojoj dvorani igraju protiv riječkog prvoligaša "Kvarnera".