15. kolo: STOJA - CRIKVENICA 59:91 (24:19, 12:17, 9:25, 14:30)

Pula, 28.1.2024. Dvorana SŠ Stoja. Gledatelja: 150. Suci: Lenac, Žagar i Koraca.

STOJA: Burić, Cukerić, Dasko 6, Gustovarac 5, Hortman 16, Travica 6, Mlatac 6, Kordiš 14, Lisica 2, Ndiaye, Golemac 4. Trener: Mario Lukin.

CRIKVENICA: Popović 17, Tomas 16, Butorac 6, Šamanić 14, Karabaić 12, Šulentić 6, Volščanšek, Perić, Jurković 12, Ćošić, Scott 8, Matić. Trener: Zoran Dragojević.

Košarkaši "Crikvenice" konačno su prekinuli niz poraza i postigli uvjerljivu pobjedu protiv "Stoje" u Puli. Pokazali su da nisu najlošija momčad u ligi, odigrali su najbolju utakmicu sezone i, što je najvažnije, vratili poljuljano samopouzdanje narušeno serijom visokih poraza.
Trener Dragojević utakmicu je počeo petorkom Popović - Tomas - Karabaić - Jurković - Scott, međutim ova postava nije najbolje reagirala u početku utakmice, pa su Puljani bili u vodstvu prvih deset minuta, u jednom razdoblju imali su i +10 (22:12). S nekoliko izmjena momčad "Crikvenice" se posložila i do poluvremena uspjela izjednačiti, zahvaljujući prije svega šutevima za 3 poena (Šamanić, Butorac, Scott).
Utakmica je riješena u trećoj četvrtini, "Crikvenica" je igrala zonsku obranu za koju domaći košarkaši nisu imali rješenja. Vanjski šut ih nije služio, što je omogućilo našim košarkašima brzu tranziciju, čime su uz dobar skok u napadu i šut izvana (13 trica) došli do velike prednosti od +16 na kraju treće četvrtine (45:61). Momčad "Stoje" se tada "raspala"a naši košarkaši nisu smanjivali intenzitet igre, tako da su na kraju zabilježili veliku pobjedu od 32 razlike.
Dean Popović odlično je dirigirao igrom "Crikvenice", a imao je i dobru potporu više suigrača, prije svih Karabaića Tomasa, Šamanića (4 trice), Jurkovića i Butorca.
U preostalim utakmicama do kraja prvenstva za ostanak u ligi "Crikvenica" treba imati dvije pobjede više od "Mladosti" ili "Podstrane", a ni "Marsonia" nije daleko. Nastave li s igrama poput ove koju su prikazali sinoć, šanse za ostanak u ligi svakako imaju.