Karlovčani nanijeli najteži prvenstveni poraz rukometašima "Crikvenice"

1. HRVATSKA RUKOMETNA LIGA - JUG

15. kolo: CRIKVENICA – KARLOVAC 19:34 (10:19)

Crikvenica, 11.3.2017. Gradska sportska dvorana Crikvenica. Gledatelja: 90. Suci: Grubor (Poreč) i Žepčan (Umag)

CRIKVENICA: Dražen Sertić, Daskijević 1, Marušinac, Stupar, Posarić, Melon, Huljina 4, Derossi, Karaula, Benić, Stanić 7, Kapelari 4, Mazzarroli 2, Dokoza 1.

KARLOVAC: Radočaj, Paulić 2, Frketić 1, K. Capan 1, Janjanin, Rukavina, Milovac 1, Šnajder 5, H. Capan 1, Bačić 6, Crnković 3, Mrljak 3, Karić, Obranović 5, Smojver 6.

Sedmerci: „Crikvenica“ 3: (0); „Karlovac“: 4 (4)
Isključenja: „Crikvenica“: 8'; „Karlovac“ 16'.

Rukometaši „Karlovca“ sinoć su se u Crikvenici predstavili kao najbolja momčad koju smo ove prvenstvene sezone imali priliku gledati u našoj dvorani. Konačni rezultat od čak 15 golova razlike za „Karlovac“ je realan odraz prikazanog u utakmici u kojoj se već od početka vidjelo da naši rukometaši neće imati šansi protiv raspoloženog protivnika.
Ionako kratak roster trenera Smoljana dodatno je skraćen neigranjem ozlijeđenog Damira Sertića, a kad je u 11.minuti ozlijeđen i Teo Daskijević, „Crikvenica“ se našla u velikim problemima. Karlovčani su u 15. minuti već imali 5 golova prednosti (6:11), koju su konstantno dizali do +9 na poluvremenu (10:19). Igrali su vrlo atraktivno, s vrlo pokretljivom obranom za koju napad „Crikvenice“ nije imao rješenja, a ono što bi uspijevalo proći često je zaustavljao odlični golman Karić. U tom razdoblju briljirao je Andrej Obranović kojeg domaći nisu mogli zaustaviti. Pokušali su domaći i s „flasterom“ na karlovačkim organizatorima igre, međutim ni to nije pomoglo.
Prvih desetak minuta drugog poluvremena naši rukometaši su kako-tako uspijevali držati ravnotežu, (u 41. minuti je bilo 16:24), međutim dalje nisu mogli parirati rukometašima „Karlovca“. Od 45. minute trener Smoljan je u igru počeo uvoditi igrače koji rijetko imaju priliku zaigrati, tako da su do kraja utakmice na terenu bili Stupar, Derossi, Posarić i Marušinac.
Gosti nisu popuštali pa su do kraja utakmice igrali jednako angažirano što je dovelo do njihove visoke pobjede. U zadnjem dijelu utakmice nizom obrana istakao se Arian Benić, a cijelu utakmicu dobro su odigrali Stanić i Huljina.