Još jedan trofej u vitrinama: Rukometašice "Murvice" treći put pobjednice Županijskog kupa

1 - Rukometašice "Murvice" s pobjedničkim peharom u Senju
2 - Kapetanici "Murvice" Petri Filipović pehar je predao Dubravko Konjuh

KUP RS PGŽ - REGIJA ZAPAD

Finale: SENIA – MURVICA 23:31 (11:18)

Senj, 7.12.2017. Školska sportska dvorana "Robert Barbić Beli". Gledatelja: 50.

SENIA: Katalinić, Matijević, Vrkljan 9, Dorić, Cvjetičanin 2, Bradanović 5, Škrgatić, Kren, Prpić, Nekić 2, Zugan 5, Samardžić.

MURVICA: Romina Antić, Kršul, Butković 6, Skorić 7, Grozdek 1, Filipović 2, Lekaj 2, Ljubanović 2, Mandekić, Tus 4, Debelić 3, Matea Pešut, Poslek 1, Karla Antić, Car 1, Matijašić 2.

Sedmerci: „Senia“: 11 (7), „Murvica“: 3 (2).
Isključenja: "Senia": 2', "Murvica": 0'

Rukometašice „Murvice“ su pobjedom protiv „Senije“ u Senju u srijedu, treći put osvojile Županijski kup za rukometašice, čime su se plasirale u novu rundu Kup natjecanja, sada na saveznoj razini.
Novim trofejem koji su osvojile, naše rukometašice potvrdile su sjajnu natjecateljsku godinu koju su odigrale. Preostaje im samo da još u nedjelju odigraju zadnju utakmicu prvog dijela prvenstva protiv „Samobora“ u našoj dvorani.

U utakmicu protiv „Senije“ rukometašice trenera Mladena Prskala ušle su vrlo motivirano, želeći pokazati da je neodlučan rezultat u prvenstvu u utakmici protiv „Senije“ bio samo posljedica tadašnjih okolnosti, a da je kvaliteta na njihovoj strani. U tome su u potpunosti uspjele, jer su rukometašice „Senije“ uspjele držati neriješen rezultat sam prvih desetak minuta, a od rezultata 6:6 do poluvremena je već bilo 11:18 i + 7 za „Murvicu“.
Drugo poluvrijeme nastavljeno je u istom tonu, pa su do kraja utakmice sve igračice „Murvice“ dobile priliku za igru, a da se to nije osjetilo na rezultatu.
Sjenu na utakmicu bacila je ozljeda gležnja Marijete Lekaj koja će zato biti prisiljena propustiti važnu utakmicu protiv „Samobora“. A da je bilo malo dobre volje kod Senjana ova se utakmica mogla igrati i nakon subotnjeg prvenstvenog kola.

U nedjelju je u Gradskoj sportskoj dvorani na rasporedu zadnja utakmica prvog dijela prvenstva u kojem rukometašice „Murvice“ dočekuju kvalitetnu i nimalo bezopasnu ekipu „Samobora“.
Prigoda je to da dolaskom na utakmicu čestitamo našim rukometašicama na sjajnim igrama koje su pokazale i zajedno s njima proslavimo naslov jesenskih prvakinja 2. Hrvatske lige rukometašica – zapad. Utakmica počinje u 18:00 sati.