Jeton Imeraj strijelac za prvu pobjedu "Crikvenice"

2 - Mirko Alilović
2, 3, 4 - Utakmica je odigrana uz primjenu svih epidemioloških mjera HZJZ

3. HRVATSKA NOGOMETNA LIGA - ZAPAD

2. kolo: CRIKVENICA – KRK 1:0 (0:0)

Crikvenica, 5.9.2020. Gradski stadion. Gledatelja: 200. Sudac: Marin Rožman (Rijeka). Pomoćni suci: Bahun (Rijeka) i Pjevac (Delnice).

Strijelac: 1:0 Imeraj (80′)
Žuti kartoni: Imeraj („Crikvenica“), Mikulica („Krk“).

CRIKVENICA: Baričević, Merle (od 74′ Buršić), Preni (od 46′ Buljat), Prpić, Matešković, Alilović , Šarković, Imeraj, Dan Lagumdžija (od 46′ Tin Lagumdžija), Butorac, Mazzarolli.
KRK: Mohorović, Šabalja (od 56′ Grdinić), Turkalj, Dukađin (od 66′ Jurešić), Turčić, Klenovšek, Zec, Mijić (od 46′ Zeko), Radić (od 85′ Redžepi), Gibičar (od 46′ Zrilić), Mikulica.

U prvom prvenstvenom nastupu u novoj ligaškoj sezoni, nogometaši „Crikvenice“ pobijedili su nogometaše „Krka“, pred solidno ispunjenim tribinama Gradskog stadiona.
Odlučujući gol, dovoljan za osvajanje tri boda, opet je postigao Jeton Imeraj i to u samoj završnici susreta. Međutim, mogli su domaći nogometaši „Crikvenice“ utakmicu riješiti već puno ranije, promašili su toliko prilika, a u tri navrata su njihovi udarci završavali na okviru gola.
Već u 2. minuti udarac Mazzarollija je završio na prečki, a isti igrač je tri minute kasnije iz izgledne prilike slabo pucao s nekih 14 metara, pa je njegov udarac gostujući golman Mohorović lako zaustavio. Uzvratili su gosti u 13. minuti, ali udarac glavom Baričević sigurno brani. U 28. minuti Merle priprema šansu za Dana Lagumdžiju koji puca pokraj gola, da bi potom agilni Šarković dvaput bio u prilici zabiti gol, ali je gostujući golman u oba navrata bio uspješniji.
U zadnjih 5 minuta prvog poluvremena domaći kapetan Butorac je dvaput iz izglednih situacija pucao preko gola i na poluvrijeme se otišlo s 0:0. Domaći nogometaši su imali stalnu terensku inicijativu, Krčani su se fokusirali na obranu svog gola i igra nije bila posebno dopadljiva.
Ivan Butorac jučer nije imao svoj dan, odmah na početku drugog poluvremena opet je propustio veliku šansu, s desetak metara je opet tukao preko gola. U sljedećem napadu gosti su imali prvu veliku šansu, Dukađin je izbio sam ispred Baričevića, no iskusni golman domaćih je odličnom reakcijom obranio svoj gol. U 54. minuti je agilni Alilović snažno odapeo ljevicom s ruba šesnaesterca i pogodio desnu stativu, da bi desetak minuta kasnije Tin Lagumdžija gotovo s istog mjesta silovito uzdrmao prečku gostujućeg gola. U tim trenucima Crikveničanima je sreća zaista okrenula leđa, no i gosti mogu žaliti za prigodom iz 72. minute.
Kad je već izgledalo da će gosti uspjeti ostati neporaženi ukazao se Jeton Imeraj. Nakon jedne domaće polukontre Šarković se odlično snašao u gostujućem šesnaestercu, namjestio je idealnu loptu za Imeraja koji glavom sigurno pogađa za 1:0. Bio je to i jedini gol za utakmici, premda je u sudačkoj nadoknadi Buljat imao čisti zicer za povećanje vodstva, ali je gostujući golman Mohorović obranio njegov pokušaj.
Tako su nogometaši „Crikvenice“ došli do vrlo važna tri boda na startu prvenstva, međutim dojam je kako njihova igra može biti i bolja nego jučer.