Jelena Hrastina prvakinja Hrvatske u atletskom troboju limačica

1 - Jelena Hrastina i Matea Jurčić

Prošlog vikenda, 23. i 24. veljače u Zagrebu je održano prvo dvoransko Prvenstvo Hrvatske u višebojima.
Sudjelovalo je 13 klubova iz cijele Hrvatske, a raspon disciplina je bio od sedmoboja za seniore do troboja za najmlađe limače i limačice.
Upravo se u disciplini troboja za limačice crikvenički atletičari mogu pohvaliti da imaju prvakinju Hrvatske!
Jelena Hrastina, mlada atletičarka crikveničkog „Jadrana“, pokazala je svoju svestranost te je sa dva druga mjesta, u trčanju na 60 metara (9,45) i bacanju kugle (7,59) te prvim mjestom u skoku u vis, gdje je sa preskočenih 138 cm „pomela“ konkurenciju, sakupila 1320 bodova i osvojila zlatnu medalju!
Drugi dan natjecanja je bio dobar za Mateu Jurčić koja je osvojila 3. mjesto u petoboju. Nakon 60 m prepone (10,63), skoka u vis (140), bacanja kugle (9,40) , skoka u dalj (3,99) i trčanja na 800 m (2:57,88), Matea je sakupila 2295 bodova i osvojila brončanu medalju.