Gršo Mataija veteranski prvak Hrvatske u brdskom biciklizmu

Prije deset dana u sportskoj zoni Buje održano je Prvenstvo Hrvatske u brdsko-biciklističoj disciplini XCO (Olimpijski kros) na kojem su nastupili i crikvenički biciklisti.
Izvještaj s ovog natjecanja dobili smo od tajnika BK „Crikvenica“ Roberta Šandla:
-Iako smo od naše ekipe navikli na nešto bolje rezultate nego ovog puta, treba čestitati svima koji su nastupili, jer je staza u Bujama bila za naše pojmove malo neobična, odnosno dosta ravna (a mi smo ipak svi dobri brdaši i spustaši!)
Prvi na start krenuli su početnici, a mi smo na startu imali dvojicu i to u kategoriji U13! Lijepo je vidjeti 2 klinca u našim dresovima na startu utrke... nadamo se da će ih biti još! Frane Medić utrku je završio na 7. mjestu, a Marčelja junior (Lovro) na 10. mjestu, bravo za naše dečke!
Nakon njih startali su veterani i rekreativci. U kategoriji Veterani B Marko Marčelja osvojio je 11. mjesto, dok je Goran Balenović bio 13. Kod Veterana C nastupio je Milan Vrban i utrku završio na 5. mjestu.
Jedini "BKC - ovac" koji se na ovogodišnjem prvenstvu Hrvatske popeo na postolje (i to ono najviše) je Gršo Mataija u kategoriji Veterana D - odnosno 60 godina i stariji (respect)!
U kategoriji rekreativaca naš predsjednik Dragan Sladonja stigao je na cilj na 8. mjestu.
Zadnja na startu bila je najjača kategorija Elite u kojoj je Alen Tomašev završio utrku na 10. mjestu.