"Grobničan" odnio bodove iz Crikvenice

4. NOGOMETNA LIGA – NS RIJEKA

22. kolo: CRIKVENICA – GROBNIČAN 1:3 (0:0)

Crikvenica, 14.4.2018. Gradski stadion. Gledatelja: 150. Sudac: Petar Pejkunović (Kožljak). Pomoćni suci: Smrtić (Pula) i Barbić (Rijeka.)

Strijelci: 1:0 Matešković (50'), 1:1 Pilčić (54'), 1:2 Gundić (61'), 1:3 Pilčić (87')

CRIKVENICA: Stipanov, Smojver, Jakov Nemetz, Matešković, Vukelić, Nikola Nemetz, Merle, Kuna (od 68'' Xheladini), Petrović, Butorac, Prpić (od 75' Mijolović).
GROBNIČAN: Srok, Golić, Vukelić (od 89' Ćufta), Miculinić, Poropat, Pilčić, Fućak (od 81' Conjar), Gundić, Pretnjača, Babić (od 79' Matković), Linić.

Vodeći „Grobničan“ je pobjedom u Crikvenici potvrdio reputaciju najbolje momčadi lige, premda se to u prvom poluvremenu nije moglo vidjeti.
U prvih 45 minuta gledali smo nadigravanje uglavnom između dva šesnaesterca, bez ijedne izgledne prigode za postizanje gola, izuzev šanse „Crikvenice“ u 41. minuti. Kuna je odličnom dubinskom loptom pronašao Butorca pred golom gostiju, ovaj je proslijedio do Jakova Nemetza, a na njegovu loptu zamalo je ostao kratak Petrović koji je uspio uputiti udarac, ali kraj gola.
„Crikvenica“ je došla u vodstvo u 5. minuti drugog poluvremena zahvaljujući najviše igračkoj lucidnosti kapetana Ivana Butorca. Butorac je s loptom ušao po lijevoj strani u gostujući šesnaesterac, da bi se najprije lažnjakom riješio gostujućeg braniča. Potom je pogledao raspored igrača i idealno uposlio slobodnog Mateškovića, koji iz prve pogađa donji kut gola „Grobničana“. Butorac je ovo odigrao u stilu igrača koji s razlogom nose „desetku“ na dresu.
Međutim, vodstvo domaćih nije dugo potrajalo, samo nekoliko minuta poslije Linić je odlično uposlio Pilčića koji plasira loptu kraj nemoćnog Stipanova za 1:1.
Nikola Nemetz, poznat po odličnoj skok-igri, dobro je pucao glavom na gostujući gol nekoliko minuta kasnije, ali bio je zamalo neprecizan.
„Grobničan“ je do vodstva došao u 61. minuti, nakon što je Miculinić odlično izveo slobodni udarac s desne strane. Na ubačenu loptu u peterac domaćih najbolje je reagirao Patrik Gundić koji je glavom upućuje u mrežu domaćih za 1:2.
Uslijedilo je potom nekoliko prigoda za gol s obje strane koje nisu iskorištene, da bi u 87. minuti „točku na i“ stavio Dražen Pilčić nakon još jednog sjajnog proigravanja Siniše Linića. Linić je u šesnaesterac „Crikvenice“ ubacio još jednu „loptu s očima“ koju je preko Stipanova lobom u mrežu pospremio Pilčić.
Do kraja utakmice u prigodi za smanjenje vodstva gostiju bio je Mijolović, međutim rezultat je ostao nepromijenjen.
Utakmica je inače protekla u vrlo miroljubivom tonu, sudac Pejkunović nije dodijelio niti jedan karton, a reakcija na sudačke odluke bilo je jedino kod (ne)dosuđivanja zaleđa gostujućih igrača.