17. kolo: CRIKVENICA - GORICA  71:88 (13:26, 20:16, 13:24, 25:22)

Crikvenica, 3.2.2024. Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 50. Suci: Miletić, Matek i Šverko (Rijeka).

CRIKVENICA: Popović 10, Tomas 5, Butorac 21, Šamanić 17, Karabaić 3, Šulentić 2, Jurković 4, Perić, Ćošić 9, Scott, Pepelar, Matić. Trener: Dragojević.
GORICA: Lovro Došen 5, Perica, Mašić 8, Oštrić 7, Fran Došen 12, Miloloža 5, Porobić 13, Šutalo 18, Gunjina 14, Klepo 6. Trener: Češkić.

Priželjkivano iznenađenje nije se dogodilo. Košarkaši "Gorice" pobijedili su "Crikvenicu" u sinoć odigranoj utakmici 17. ligaškog kola, iako su naši košarkaši pružili dobar otpor favoriziranim gostima.
Nakon odlične utakmice u Puli i pobjede protiv "Stoje" Crikveničani su optimistično ušli u utakmicu protiv visokopozicionirane "Gorice". Međutim, gosti su odmah u startu demonstrirali kvalitetu koju imaju, pa je njihova prva petorka u prvoj četvrtini napravila +13 (13:26), zahvaljujući prednosti u visini i dobrom vanjskom šutu.
Za razliku od ranije igranih utakmica protiv jačih protivnika "Crikvenica" nije pala u igri u nastavku, pa je čak uspjela dobiti drugu četvrtinu (20:16) i smanjiti vodstvo gostiju na poluvremenu na prihvatljivih 9 razlike (33:42). Opet su naši košarkaši zonom uspjeli poremetiti protivničke napade i biti ravnopravni na parketu.
Vidjevši da bi mogli imati problema, gostujući košarkaši su podigli intenzitet u igri i u trećoj četvrtini napravili novih 11 poena prednosti, čime je utakmica odlučena.
Najbolji u redovima "Crikvenice" bio je Frane Butorac, istakao se i Bojan Šamanić, a za ostale bi se moglo reći da su zadovoljili.
U sljedećem kolu košarkaši "Crikvenice" gostuju u Omišu.