Frane Medić 2. na XCO utrci u Otoku Dalmatinskom

Za bicikliste “Crikvenice” nema predaha, gotovo da ne prođe vikend a da ne sudjeluju na nekoj od utrka diljem Hrvatske. Tako je u subotu ekipa BK “Crikvenica” nastupila na kup utrci u Otoku Dalmatinskom kod Sinja, koju je odlično organizirao tamošnji BK Kamešnica cycling team.

Izvješće s ove utrke dobili smo i ovaj put od Roberta Šandla, agilnog tajnika BK “Crikvenica”:
- Prvi su na startu bili veterani i biciklisti u kategoriji Sport u kojima smo imali 3 natjecatelja. Gršo Mataija je opet pobijedio u kategoriji Veterana D, dok je Marko Marčelja utrku završio na 6. mjestu.
U kategoriji Sport nastupio je Marko Jerković koji je zauzeo 7. mjesto.
Alen Tomašev je nakon dva bušenja guma u kategoriji Elite utrku završio na 6. mjestu.
Zadnje na startu su bile kategorije početnika u kojima smo imali dva natjecatelja. Lovro Marčelja se zamalo popeo na pobjedničko postolje (zauzeo je 4. mjesto), a najbolji rezultat kluba u Otoku ostvario je Frane Medić koji se do kraja borio za pobjedu, ali je u “fotofinišu” za dlaku izgubio 1. mjesto.
Čestitke svima jer su uvjeti na stazi bili jako teški, vozilo se po velikoj vrućini (38 stupnjeva Celzijusa), a na najvećem dijelu staze nije bilo nikakvog hlada.