Dobra utakmica vaterpolista "Crikvenice"

3. kolo: JADRAN - CRIKVENICA 11:9 ( 6:2, 1:4, 2:1, 2:2)

Rijeka, 19.3.2022. Bazeni Kantrida. Suci: Marin Beltrame, Duje Čipčić. Delegat: Andrej Brala

VK JADRAN (Kostrena): Toni Krolo, Marijan Mihajić, Geri Smokvina, Domagoj Maček, Eric Nemet, Domagoj Jureša 1, Dominik Abramović 1, Antonio Čače, Lorenzo Maršanić 2, Karlo Maglica, Karlo Milolaža, Vedran Juršević 2, Ivan Ševeljević, Igor Cuomo 5, trener: Kristijan Šunjić
VK CRIKVENICA: Borna Stojčić Mureta, Luka Barišić 1, Bože Galić 1, Marko Barišić 1, Borna Krota 4, Fran Pavlić, Marko Novkovski, Ivan Šurbek 1, Sven Kirinec 1, Marko Doknić , Enrino Škiljan, Žan Roko Domijan, Andrija Miklić, Toni Matejčić, trener: Zoran Brozičević.

Vaterpolisti "Crikvenice" poraženi su i u trećem prvenstvenom ogledu, pobijedili su ih vaterpolisti "Jadrana-Kostrena". Međutim, odigrali su vrlo dobru utakmicu, što u svom izvješću potvrđuje i njihov trener Zoran Brozičević:
- Isplatilo se jučer biti u večernjim satima na bazenu "pod balonom" na Kantridi! Uzbudljiva, odlična utakmica, pravi "derbi Kvarnera", sraz domaćina "Jadrana" iz Kostrene i "Crikvenice".
Kostrenjani su vodili 5:1 i 7:2 točno četiri minute prije kraja druge četvrtine, da bi crikvenički "dječji vrtić" uspio poravnati na 9:9! Bilo je to malo manje od pet i pol minuta prije kraja utakmice. Nismo uspjeli više od toga. Ponestalo je snage i koncentracije, kostrenski se "Jadran" konsolidirao i s dva gola prekaljenog Igora Cuoma priskrbio "Jadranu" novu pobjedu. Šteta za neiskorištene situacije igrače više kad se lomila utakmica. Upravo je Igor Cuomo bio i najbolji strijelac utakmice s 5 golova.
Eurogol Borne Krota u rašlje iz prve poslije prebačaja je highlight utakmice. Osim Krote istaknuo se kod Crikveničana golman Borna Stojčić Mureta. Moramo pohvaliti sve naše igrače koji su dali sve od sebe, borili se do zadnjeg atoma snage. Nažalost, nismo bili u mogućnosti napraviti taj zadnji korak.
U sljedećem 4. kolu dočekujemo ovu subotu VK "Pula" na Kantridi.