2 - Prvi penal za 2:1
3 - Drugi penal za 3:1

4. HRVATSKA NOGOMETNA LIGA - ZAPAD

26. kolo: CRIKVENICA - ROVINJ 3:1 (1:0)

Crikvenica, 13.5.2017. Gradski stadion. Gledatelja: 70. Sudac: Mijatović (Pula). Pomoćni suci: Vasiljević (Pula) i Dragović (Viškovo).
Strijelci: 1:0 Rubčić (26'), 1:1 B. Gjurchinoski (59'), 2:1 Rubčić (65' - 11m), 3:1 Rubčić (85' -1 1m)
Žuti kartoni: Buršić („Crikvenica“), Pavlić („Rovinj“).
CRIKVENICA: Srok, Merle, Gašparović (od 16' Kuna), Vukelić, Smojver, Frančišković, Imamović (od 90' Kustić), Rubčić, Njegovan, Butorac, Buršić (od 80' Pravdica).
ROVINJ: Pavlić, Baltić (od 86' Butući), Bilić, Matošević, Kazalac (od 46' Bernobić), B. Gjurchinoski (od 67' A. Gjurchinoski), Špiranac, Tanković, Pamić, Šverko, Moscarda.

Nogometaši „Crikvenice“ postigli su ono što su željeli – osvojili su tri vrlo važna boda u jučerašnjoj utakmici protiv „Rovinja“. To što „umjetnički dojam“ njihove igre nije baš bio na razini na kojoj su nas navikli, zapravo je najmanje važno.
U prvih deset minuta utakmice Crikveničani su imali tri izgledne prilike, najprije je zaprijetio Buršić u 3. minuti, a onda su dvije minute kasnije u odličnoj poziciji bili najprije Njegovan, a onda i Buršić, međutim njihove je udarce sjajno obranio gostujući golman Pavlić. Nešto kasnije zamalo neprecizan je bio i Imamović.
U 13. minuti igru je zbog ozljede koljena morao napustiti Gašparović, umjesto njega ušao je Kuna. U 21. minuti opet je u šansi Njegovan nakon što je Butorac probio desni bok, ali oklijeva i gosti otklanjaju opasnost. U 25. minuti nakon udarca Merlea golman Pavlić kratko odbija, natrčava Rubčić, međutim i njegov udarac Pavlić sjajno odbija u korner. Korner izvodi Rubčić, upućuje neugodnu prizemnu loptu, a dotad najistaknutiji igrač utakmice golman gostiju Pavlić nesmotreno ubacuje loptu u svoj gol i „Crikvenica“ je povela.
Nakon gola domaći su stali, dozvolili su gostima da preuzmu inicijativu, pa su dvaput zaprijetili Gjurchinoski i Šverko., no do poluvremena se rezultat nije promijenio.
U nastavku slična priča, igra je bila dosta nepovezana s obje strane, sve do 51. minute kad su gosti imali šansu koju je bilo teže promašiti nego zabiti. S desne strane je pred Sroka izbio Matošević i nesebično uposlio Gjurchinoskog koji s 5 metara ne uspijeva pogoditi prazan gol.
Loša igra domaćih došla je na naplatu u 59. minuti, na desetak metara od gola iskosa loptu je dobio B. Gjurchinoski koji je potom precizno pogodio gornji desni kut gola kraj nemoćnog Sroka. Samo minutu kasnije u izglednoj šansi za domaće je Njegovan, međutim opet previše čeka i šansa propada.
„Crikvenica“ do vodstva od 2:1 dolazi u 65. minuti i to zaslugom brzonogog Buršića koji do jedne ubačene lopte dolazi prije golmana Pavlića koji ga ruši i sudac Mijatović sudi penal. Siguran izvođač jedanaesterca bio je Deni Rubčić.
U zadnjih pola sata utakmice nije bilo previše zanimljivosti na terenu osim situacije u 84. minuti. Rubčić je na rubu šesnaesterca pokušao pucati na gol, međutim gostujuća obrana ga zaustavlja prekršajem i Mijatović dosuđuje novi penal za domaće. Opet je siguran Deni Rubčić za vodstvo „Crikvenice“ od 3:1 i konačan ishod utakmice.
Osvojeni su vrlo važni bodovi za opstanak u ligi, do kraja su ostale još četiri utakmice, a sljedeću nogometaši „Crikvenice“ igraju već u utorak protiv „Funtane“.