Crikvenički biciklisti odlični u Premanturi

1 - Lovro Marčelja i Frane Medić
2 - Alen Tomašev na pobjedničkom postolju

Nova MTB sezona u Hrvatskoj počela je prošlog vikenda Premanturi gdje su održani „Kamenjak Rocky Trails mountain bike“ dani. Manifestacija se sastojala od dvije MTB utrke, a to su 20. XCO Premantura Rocky Trail i 3. XCM Kamenjak Rocky Trail. Obje se utrke boduju za Kup Hrvatske.
Na utrci su nastupili natjecatelji iz svih krajeva Europe, a među njima su bili i članovi Biciklističkog kluba „Crikvenica“ koji su postigli odlične rezultate.
Alen Tomašev je pobijedio je u kategoriji Sport, dok je Gršo Mataija bio drugi u kategoriji Master 4, ali prvi od hrvatskih natjecatelja. Također, naši početnici (U15) ostvarili su odlične rezultate u jakoj međunarodnoj konkurenciji - Frane Medić je zauzeo 17. mjesto (2. od hrvatskih biciklista), a Lovro Marčelja je zauzeo 22. mjesto (5. od hrvatskih biciklista). U kategoriji Master 2 nastupio je Marko Velepič koji je zauzeo 21. mjesto (8. od hrvatskih biciklista).
U nedjelju je na rasporedu bio XCM maraton, padala je kiša i uvjeti za vožnju su bili dosta loši, no naši dečki su pokazali odlučnost i došli do cilja uz odlične rezultate, te dva prva mjesta u domaćoj konkurenciji koja se bodovala za Kup Hrvatske.