Crikvenički biciklisti nastupili na MTB maratonu u Val Gardeni

1 - Gršo Mataija i Marko Marčelja
2 - Marko Marčelja

Članovi Biciklističkog kluba „Crikvenica“ Marko Jerković, Marko Marčelja i Gršo Mataija nastupili su prošlog vikenda na jednom od najtežih MTB maratona u svijetu.
Riječ je o maratonu „Hero Sudtirol Dolomites“ sa startom i ciljem u Val Gardeni u Italiji. Radilo se o desetom izdanju ove utrke, a ovo je prvi puta da je na njoj sudjelovao netko od naših biciklista.
Marko Jerković je nastupio je na dužoj stazi (86 km, sa 4500 m uspona) u kategoriji Elite Sport i zauzeo 43. mjesto (od 105 natjecatelja) s vremenom 8 sati i 5 minuta.
Marko Marčelja i Gršo Mataija vozili su stazu dugu  60 km s 3200 m uspona.
Marčelja je u kategoriji Master 4 osvojio 37. mjesto od 204 natjecatelja,a stazu je prošao za 5 sati i 46 minuta, dok je Gršo Mataija osvojio fenomenalno 2. mjesto u kategoriji najstarijih 8 Mastera (starijih od 65 godina), prošavši stazu za 6 sati i 17 minuta.
Na utrci je nastupilo preko 4000 biciklista, profesionalaca i amatera iz cijele Europe.