Crikvenička nogometna kronika (61)

Radman-Vukić-Šmit, igre za šesto mjesto

Za novo prvenstvo 2003./2004. pripremat će se manje-više isti sastav kao i prošle sezone.
Nestašni Krešimir Ivančić je otišao u Vinodol, a došli su Branimir Šarar i Škaron.
U I. kolu je Istra iz Pule neočekivano u 89. minuti preko svoga igrača A. Mavrića postigla pogodak i odnijela tri boda iz Crikvenice (1:2).
Utakmicom Istra (Tar) - Crikvenica u drugome kolu otvoreno je novo igralište u tome istarskome mjestu, a Crikveničani su pobjedom od 2:0 pokvarili tarsku feštu. Boškić i Škaron su bili strijelci nakon Mešićevih asistencija.
Krčani su došli u Crikvenicu odigrati hrabro. Galić, Lazinica i Mešić su često stvarali prilike. Rezultat se mijenjao u korist jednih i drugih, a kod rezultata 2:3 za goste u zadnjoj minuti Škaron nije uspio uzeti bod s bijele točke.
Crikveničani nisu znali iskoristiti rupe u obrani Senjana. Drugo poluvrijeme je trajalo 53. minute, a sudac Frković iz Gospića se nije dobro snalazio. Više puta je mijenjao odluku je li ruka Hasanbegovića u njegovom kaznenom prostoru bila napucana ili je na kraju je bio udarac iz kuta. Pogodak Škarona nije bio dovoljan za pobjedu.
Božica sreće Fortuna osmjehnula se Crikveničanima kada su dvije minute prije kraja preko Mešića spasili barem bod protiv Halubjana.
Protiv Drage kod kuće je Galić opsovao suca u 16. minuti i morao je ići pod tuš. Tek kada se to dogodilo i gostujućem igraču, M. Vukić i Lazinica su stavili sve na svoje mjesto, a na kraju je bilo 2:1.
Na golu Žminja je branio perspektivni Iveša, koji je zaključao svoja vrata. U iduća dva kola je Vodnjan odnio bod iz Crikvenice, ali se Crikvenica namirila u Poreču uzevši pogotkom Škarona tri boda.
Protiv Grobničana je Boškić te jeseni pored Potoka odigrao najbolju utakmicu postigavši dva pogotka, a Škaron jedan.
U Rovinju je palo osam pogodaka. Do 67. minute su domaći postigli pet pogodaka, izgledalo je vrlo ružno za Crikveničane, a onda su zaigrali te su Križić, Vukić i Jurinčić snizili na podnošljivih 5:3.
Pazinku je u Crikvenici gledalo 50 gledatelja, a domaći su dohvatili tri boda.
U XIII. kolu se na Bahalinu u Novom igralo prvoligaški. Kirski derbi je ispunio očekivanja, oba sastava su stavila naglasak na kolektivnu igru, vezni red jednih i drugih je izvrsno odrađivao svoje zadatke, a da su obrane bile dobre vidi se po rezultatu (0:0). Crikveničanin u redovima Vinodola, Krešo Ivančić, nije mogao doći do izražaja.

Svršetkom jesenskih utakmica Crikvenica je bila deseta. U proljeće su pristigli vratar Velimir Radman i Božidar Šmit. Bilo bi bolje da se moglo ne igrati prvo kolo u Puli protiv Istre, jer se ne bi doživio težak poraz, 6:1.
Snažna bura i snijeg krajem veljače 2004. godine ometali su početne zamisli obiju ekipa podno Kotora (Crikvenica : Istra (T)). Mešić je na lob dodavanje iz slobodnog udarca pogodio za trobod.
Na Krku se osvojio bod i šest žutih kartona.
U XIX. kolu je Šmit bio glavna figura, koja je dva puta matirala Nehajeva vrata pored Dubračine, a isti je igrač udahnuo i pobjednički duh na Viškovu.
Je li isključenje Šmita u Mošćeničkoj Dragi doprinijelo neuspjehu Crikvenice, pitali su se navijači, jer su se gosti izvrsno držali do 88. minute, a onda su primili dva pogotka.160
U XXII. i XXIII. kolu su Žminj u Crikvenici i Vodnjan kod kuće slavili pobjedu.
Za koje kolo kasnije radovat će se i Pazinka.
Šmit i Vukić su izvrsno surađivali i iz Opatije odnijeli tri boda. U nekoliko zadnjih utakmica su Crikveničani u mladome Šmitu dobili opasnog strijelca.

Moglo se u protekloj sezoni i bolje, govorili su navijači, uprava, a i igrači, ali na kraju je šesto mjesto vrijedno pozornosti. Rovinj je imao isti broj bodova i bio je na petom mjestu sa slabijom gol-razlikom, ali su u međusobnim susretima postigli pogodak više od Crikvenice.
Draga je napravila veliki uspjeh zauzevši prvo mjesto i stekla pravo na kvalifikacije za popunu Druge lige, u čemu, na njihovu žalost, nisu uspjeli.