Crikveničani promašivali svoje šanse, Pazinjani odnijeli bodove

1 - Deni Rubčić, NK "Crikvenica"
2 - Bernard Imamović, NK "Crikvenica"

MEĐUŽUPANIJSKA LIGA NS RIJEKA

18. kolo: CRIKVENICA – PAZINKA-PAZIN  2:3 (1:2)

Crikvenica, 18.3.2017. Gradski stadion. Gledatelja: 100. Sudac: Sobol (Hreljin). Pomoćni suci: Merle i Petrić (Rijeka).
Strijelci: 1:0 Butorac (17’), 1:1 Maružin (29’), 1:2 Maružin (39’), 1:3 Lepinjica (75’), 2:3 Rubčić (84’).

CRIKVENICA: Srok, Merle (od 46’ Gašparović), Vukelić, Smojver, Xheladini, Imamović, Kuna (od 83’ Prpić), Buršić (od 77’ Kustić), Rubčić, Frančišković, Butorac.
PAZINKA-PAZIN: Funčić, Batel, Levak, Pinčan, Maružin (od 79’ Vale), Matika, Rudela, Ivetac (od 61’ Zgrablić), Lepinjica (od 90’ Prenc), Rabar, Krajcar (od 81’ Damijanić).

Žuti kartoni: Frančišković, Xheladini (“Crikvenica”), Maružin, Rabar, Krajcar i Levak (“Pazinka-Pazin”.
Crveni karton: Xheladini (“Crikvenica” - drugi žuti karton).

Nogometaši “Crikvenice” odigrali su još jednu vrlo sadržajnu i u cjelini dobru utakmicu, međutim opet su ostali bez bodova. Gosti iz Pazina predstavili su se kao vrlo dobra momčad koja je znala iskoristiti svoje šanse i na kraju je zasluženo odnijela bodove iz Crikvenice.
U prvih 30 minuta gledali smo odličnu utakmicu u kojoj su se redale šanse Crikveničana, najprije je u 13. minuti Frančišković odlično uposlio Imamovića čiji udarac prolazi paralelno s gol-linijom. Potom u 15. minuti Funčić brani udarac vrlo raspoloženog Rubčića sa 16 metara, a onda “Crikvenica” u 19. minuti realizira nadmoć na terenu. Deni Rubčić odlično pronalazi Ivana Butorca na desetak metara od gola gostiju, a Butorac precizno po zemlji gađa donji desni kut, lopta od stative završava u mreži za vodstvo domaćih od 1:0.
Dvije minute kasnije u šesnaesterac se stuštio Lepinjica koji je izbio sam ispred Sroka, međutim domaći golman pravovremenim istrčavanjem spašava svoj gol. Slijedi nekoliko dobrih pokušaja Rubčića koji završavaju ili pokraj gola ili u rukama Funčića, a najbolju priliku za domaće ne koristi Butorac u 26. minuti. Odličnu akciju odigrali su Rubčić i Imamović koji na desetak metara od gola pronalazi samog Butorca, međutim ovaj put je domaći kapetan previše oklijevao i gosti su otklonili opasnost.
Tada je uslijedio hladan tuš za nogometaše “Crikvenice” – na jednu prilično neopasnu loptu u šesnaestercu mlako je reagirala domaća obrana, lukavi Maružin se ubacio između Smojvera i Sroka i zabio za izjednačenje. Nakon primljenog gola naši nogometaši nastavili su s napadima, redale su se šanse Rubčića, Buršića i Kune, ali bez realizacije.
U 39. minuti opet je domaća obrana nedovoljno energično reagirala, a opet je Maružin bio strijelac nakon što je prevario Merlea i sa desetak metara plasirao loptu kraj nemoćnog Sroka. Mogao je u zadnjoj minuti Maružin zabiti i svoj treći gol, međutim njegov je udarac Srok odlično obranio.
U nastavku se igra prilično izjednačeno a prvu priliku imaju domaći igrači u 51. minuti  kad nakon proigravanja Imamovića Buršić puca kraj gola.
Dvojbena situacija dogodila se u 56. minuti – dobri Emran Xheladini odlično se probio po desnom boku i tada ga grubo ruši Krajcar. Možda je to bio prekršaj i za direktni crveni karton, ali sudac Sobol gostujućem igraču dodjeljuje žuti karton. U 65. minuti Funčić brani udarac glavom Frančiškovića, a onda u 69. minuti slijedi prijelomni trenutak drugog poluvremena. Xheladini koji je zbog prekršaja već imao žuti karton, nesmotreno prekršajem na centru zaustavlja jednu kontru gostiju i zarađuje isključenje. Pazinjani potom preuzimaju inicijativu i koriste prednost igrača više. Najprije je Srok obranio čisti zicer Lepinjici  sa 7-8 metara, međutim 5 minuta kasnije nije mogao ništa napraviti kad je Lepinjica nakon prodora s ruba šesnaesterca pogodio njegov gornji desni kut za 1:3.
Činilo se da je time utakmica odlučena, ali nogometaši “Crikvenice” se ne predaju i u 84. minuti Deni Rubčić postiže krasan gol iz slobodnjaka, s nekih 20 metara pogađa gornji lijevi kut Funčićeva gola za 2:3.
Pritisnuli su domaći nogometaši Pazinjane i s igračem manje, ali do izjednačujućeg gola do kraja nisu uspjeli doći.
Nogometaši “Crikvenice” doživjeli su treći uzastopni poraz, međutim za prikazano danas im zaista ne bi trebali tražiti previse zamjerki. Igrali su protiv jedne od najjačih momčadi lige koja je znala iskoristiti pruženu priliku, naši nogometaši nisu, ali prikazali su dobru igru, uz primjereno htijenje i zalaganje. A propušteno danas sigurno će im se vratiti u nekoj drugoj utakmici, sport je uvijek na kraju pravedan.