Crikveničani posustali u završnici i izgubili protiv "Dubrovnika"

1 - Teo Daskijević i Dražen Sertić, RK "Crikvenica"
2 - U 36. minuti "Crikvenica" je još vodila, ali Daskijević nije zabio iz sedmerca

1. HRVATSKA RUKOMETNA LIGA - JUG

19. kolo: CRIKVENICA - DUBROVNIK 28:34 (14:15)

Crikvenica 8.4.2017. Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 90. Suci: Bernobić i Kalčić (oba iz Rijeke).

CRIKVENICA: Dražen Sertić, Daskijević 8 (1), Marušinac, Damir Sertić 8 (3), Stupar, Huljina 4, Karaula 1, Benić, Stanić 2 (1), Svetić 4, Kapelari 1, Mudražija,

DUBROVNIK: Brnin 3, Avdić 1, Putica 2, Ćužić 6, Bušlje 3, Bevanda 4, Dabelić 6 (3), Srna 3, Hajdarović 1, Marušić 1, Janđel, Radić 2, Lončarica 2, Obradović.

Sedmerci: „Crikvenica“: 8 (5), „Dubrovnik“: 3 (3)
Isključenja: „Crikvenica“: 6', „Dubrovnik“: 12'.

Rukometaši "Crikvenice" dali su svoj maksimum, ali to nije bilo dovoljno protiv poletnih Dubrovčana u sinoć odigranoj utakmici 1. HRL - jug.
Gosti bolje ulaze u utakmicu i u 8. minuti imaju tri gola prednosti, rezultat je 3:6. U 18. minuti pri rezultatu 6:8, domaćini ne uspijevaju realizirati sedmerac za samo gol zaostatka, a Dubrovčani to koriste i opet odlaze na + 3.
Do 27. minute igralo se gol za gol, a tada Crikveničani ulaze u dobru seriju i uspijevaju smanjiti razliku na 1 gol zaostatka, pa se na poluvrijeme odlazi rezultatom 14:15.
U drugom dijelu utakmice rukometaši „Crikvenice“ su puno odlučniji i s više ideja u napadu, pa predvođeni odličnim Teom Daskijevićem dolaze do dva gola prednosti (19:17). Tako su se držali do polovice poluvremena, no tada utakmica polako kreće na stranu gostiju. Loše izvođenje sedmeraca i nedostatak koncentracije Crikveničana koriste gosti, preuzimaju inicijativu i u 45. minuti rezultat je 22:24. Sjajnim obranama, golman Dražen Sertić ne dopušta Dubrovčanima da se odvoje na više golova prednosti i daje tračak nade svojoj ekipi. U 51. minuti rezultat je 25:26, ali u samoj završnici utakmice zbog nedostatka energije i zbog manjka kreativnosti u napadu, Crikveničani daju „Dubrovniku“ priliku da prelomi utakmicu u svoju korist, što gosti obilato koriste i utakmica završava rezultatom 28:34. U redovima „Crikvenice“ istakli su se Teo Daskijević i Damir Sertić, oba sa po 8 postignutih pogodaka, dok su kod gostiju najefikasniji bili Rudolf Ćužić i Maro Dabelić sa 6 postignutih golova. Tijekom čitave utakmice na golu „Dubrovnika“ odličan je bio vratar Aldin Hajdarović, koji se u zadnjoj minuti susreta uspio čak i upisati u listu strijelaca.

- Išli smo na pobjedu i vjerovali smo da možemo, borili smo se do samoga kraja, ali ipak je pobijedila bolja i kompletnija ekipa. Još vjerujemo u naš ostanak u ligi, te ćemo u zadnje tri utakmice pokušati sve pobijediti, s nadom da će „Zadar“ u zadnje tri utakmice izgubiti, pošto nam je to teoretski jedina šanasa da se provučemo, rekao je nakon utakmice Teo Daskijević.