Crikveničani "petardom" ispratili Hreljane

1 - Jurica Njegovan je postigao dva gola protiv Hreljana
2 - Gašparović i Mazzarolli zaigrali su od prve minute protiv "Naprijeda", Maretić je ušao na kraju

MEĐUŽUPANIJSKA LIGA NS RIJEKA

24. kolo: CRIKVENICA – NAPRIJED 5:2 (3:2)

Crikvenica, 29.4.2017. Gradski stadion Crikvenica. Gledatelja: 100. Sudac: Merle (Rijeka). Pomoćni suci: Tadić (Rijeka) i Kulaš (Mošćenička Draga).

Strijelci: 1:0 Njegovan (31'), 2:0 Njegovan (35'), 2:1 Smolčić (36'), 2:2 Lončar (41'), Butorac (45'), 4:2 Buršić (50'), 5:2 Imamović (51').
Žuti kartoni: Mazzarolli, Xheladini, Buršić, Vukelić i Gašparović („Crikvenica“), Lukačić i Smolčić („Naprijed“).

CRIKVENICA
: Srok, Mazzarolli, Xheladini (od 77' Mijolović), Vukelić, Gašparović, Frančišković (od 83' Pravdica), Imamović, Njegovan (od 90' Maretić), Rubčić, Butorac, Buršić (od 77' Kustić).

NAPRIJED
: Ciani, Rukavina (od 40' Žarković), Matešković (od 77' Dorčić), Biasol, Čop, Prpić, Štimac, Blašković, Lončar (od 70' Tonković), Lukačić (od 83' Gržinčić), Smolčić.

U itekako važnu utakmicu protiv „Naprijeda“ nogometaši „Crikvenice“ ušli su vrlo oprezno, sa sastavom u kojem nisu bila tri standardna igrača prve postave. Kartonirani Dani Smojver i Moreno Merle utakmicu su pratili s tribine, a Goran Kuna je susret s Hreljanima propustio zbog obaveza na novom radnom mjestu.
U prvih trideset minuta nismo zabilježili baš ništa važno, igralo se između dva šesnaesterca, pa golmani nisu imali nikakvog ozbiljnog posla. A onda se ukazao Jurica Njegovan, mladić koji je više od godine dana pauzirao zbog ozljede i tek se prije 14 dana vratio u momčad. Igrala se 21. minuta kad je kapetan Butorac snažno odapeo sa nekih 25 metara, golman „Naprijeda“ je kratko odbio loptu na koju je natrčao Njegovan i zakucao je u mrežu.
Samo četiri minute kasnije Njegovan opet pogađa gostujući gol. Korner je izveo Rubčić, a iz gužve u petercu najbolje se snašao Njegovan i pogodio za 2:0.
Međutim, radost među domaćim navijačima je vrlo kratko trajala, jer su za manje od jedne minute Hreljani smanjili vodstvo „Crikvenice“. Bio je to još jedan „tipični“ gol kakvih je obrana „Crikvenice“ primila poprilično u ovom prvenstvu. U ne previše izglednoj polukontri gostiju mlako i neodlučno je reagirala domaća obrana, što je Smolčić iskoristio da ispred Sroka zabije za 1:2. Primljeni gol poremetio je dobar ritam nogometaša „Crikvenice“, pa u 41. minuti slijedi nova kazna za još jednu lošu reakciju domaće obrane. Nakon ispadanja zadnje linije Lončar ulazi u šesnaesterac s lijeve strane i pored istrčalog Sroka plasira loptu u donji lijevi kut za 2:2. Mogli su gosti čak i povesti minutu nakon izjednačenja, međutim novi pokušaj Smolčića završio je uz lijevu vratnicu.
Ipak, u zadnjoj minuti domaći dolaze do novog vodstva. Najprije je danas vrlo raspoloženi Buršić dobro pucao, no Ciani je odbio u korner. Nakon kornera Buršić uspijeva iz teške situacije uputiti udarac, lopta pogađa stativu, na odbijanac natrčava Butorac i pogađa za 3:2.
Nakon odmora „Crikvenica“ kreće žestoko i u 50. minuti Buršić iz jedne gužve u šesnaestercu gostiju, nakon „flipera“, odlično pogađa za 4:2. Zaista je Josip „zaslužio“ ovaj gol jer je bio stalna napast za gostujuću obranu.
Samo minutu kasnije Buršić opet sjajno prolazi po desnoj strani i ubacuje loptu za Imamovića kojem nije bilo teško ubaciti loptu u mrežu za 5:2.
Činilo se tada da će se nastaviti započeta golijada, međutim pogodaka više nije bilo. U dva navrata zaprijetili su gosti, najprije Smolčić u 72. minuti čiji je udarac Srok obranio, a potom je Lukačić u 77. minuti bio zamalo neprecizan.
Domaći su mogli povećati vodstvo u 82. minuti kad je jedna lopta upućena iz kornera završila na stativi, te u 89. minuti kad je Rubčić uzdrmao prečku snažnim udarcem s nekih dvadesetak metara od gola.
Bila je to još jedna jako dobra predstava nogometaša „Crikvenice“ i utakmica zbog kakvih gledatelji dolaze na tribine.
U sljedećem kolu nogometaši "Crikvenice" gostuju na Mavrincima protiv "Grobničana".