Crikveničani petardom ispratili goste iz Fažane uz hat-trick Edija Petrovića

2 - Deni Rubčić odigrao je odličnu utakmicu
3 - Radost strijelaca - Merle i Petrović
4 - Raspoloženi Crikveničani nakon uvjerljive pobjede

4. NOGOMETNA LIGA – NS RIJEKA

8. kolo: CRIKVENICA – MLADOST  5:0 (1:0)

Crikvenica, 14.10.2017. Gradski stadion. Gledatelja: 50. Sudac: Pejkunović (Kožljak). Pomoćnici: Radovan (Rovinjsko Selo) i Bunčić (Poreč).
Strijelci: 1:0 Njegovan (40'), 2:0 Petrović (50'), 3:0 Petrović (63'), 4:0 Merle (66'), 5:0 Petrović (73').
Žuti kartoni: Vukelić („Crikvenica“), Bagarić („Mladost“)
CRIKVENICA: Stipanov, Merle, Xheladini (od 88' Lekaj), Vukelić, Prpić (od 63' Mijolović), Nikola Nemetz, Deni Rubčić, Matešković (od 46' Kuna), Petrović (od 84' Adam Rubčić), Butorac, Njegovan (od 88' Škoro).
MLADOST: Tomišić, Pavić, Vijatović (od 88' Marijanović), Bagarić, Kovač, Halilović, Hasanbašić (od 80' Milotić), Mofardin (od 83' Škalić), Žižak (od 73' Markić), Bradarić, Livović.

Novom uvjerljivom pobjedom protiv gostiju iz Fažane nogometaši „Crikvenice“ učvrstili su svoju poziciju u gornjem dijelu sredine ligaške ljestvice. Učinak je to koji simpatizere „Crikvenice“ itekako može zadovoljiti, a kad se rezimira prvih 8 odigranih kola može se reći da su naši nogometaši razočarali jedino u susretu protiv lidera „Grobničana“ i drugo poluvrijeme protiv „Naprijeda“.
Sve drugo je apsolutno u pozitivi, premda se naravno moglo i bolje, ali to je zadaća trenera Tea Ivića i njegovih igrača za utakmice koje predstoje.
Početak jučerašnje utakmice protiv „Mladosti“ iz Fažane nije nagovještavao da će domaći lako doći do bodova. U prvih tridesetak minuta gledali smo ravnopravnu utakmicu bez izrazitijih prigoda za postizanje gola.
Prvi su već u 5. minuti zaprijetili gosti, udarac glavom Belavića obranio je Stipanov, a onda je u tri navrata blizu postizanju gola bio Deni Rubčić, no njegovi udarci ljevicom nisu išli u okvir gola. Puno precizniji Rubčić je bio u 40. minuti, ovaj put je pucao glavom, njegov udarac nakratko je odbio golman Tomišić, pritrčao je Jurica Njegovan i plasirao loptu u mrežu za vodstvo „Crikvenice“ 1:0.
Najbolji igrač utakmice Deni Rubčić nije imao sreće tri minute poslije kad je njegova bomba sa vrha šesnaesterca dobrano uzdrmala prečku, ali nije ušla u gol.
U drugom poluvremenu budi se sjajni golgeter Edi Petrović.
U 5. minuti nastavka u protunapadu domaćih Butorac s lijeva prosljeđuje loptu do Petrovića koja sa nekih dvadesetak metara snažno odapinje i pogađa sam lijevi kut gostujućeg gola. Krasan pogodak za vodstvo domaćih od 2:0.
Nakon ovog gola gosti sve više padaju u tempu, što nogometaši „Crikvenice“ itekako koriste. Opet je u akciji Rubčić, njegovu asistenciju Merle upućuje prema golu, golman Tomišić kratko odbija, a Petrović odbijanac posprema u mrežu za 3:0. Samo tri minute kasnije Kuna odlično ubacuje loptu u šesnaesterac, Moreno Merle odlično reagira i glavom plasira neuhvatljivu loptu za gostujućeg golmana i rezultat od 4:0.
Znakovit je tada bio vapaj gostujućeg trenera upućen svojim igračima: „ako ovako nastavite dobit ćete 14 golova …“
No, do kraja utakmice primili su još samo jedan gol, nakon školski izvedene akcije Rubčića i Butorca u gol-šansu dolazi Petrović  koji postiže svoj treći gol na utakmici, premda je golman Tomišić zamalo uspio obraniti njegov udarac.
Pokazao je ovime Edi Petrović svu raznolikost golgeterskog umijeća, u dosadašnjih osam utakmica postigao je 8 golova, a ti su golovi postignuti na zaista različite načine, bilo glavom, bilo iz blizine, bilo udarcem izvan šesnaesterca. Odavno „Crikvenica“ u svojim redovima nije imala ovakvog golgetera, možda još od vremena Mate Brajkovića ili Kreše Ivančića, da ne idemo dalje u povijest.
Do kraja utakmice zabilježili smo još veliku šansu Rubčića, međutim njegov pokušaj loba zaustavio je golman Tomišić. Deni se tako ipak nije uspio upisati u strijelce, ali je odigrao utakmicu za pamćenju, možda najbolju od kada nosi dres „Crikvenice“.