"Crikvenica" pala u drugom poluvremenu, Hreljani odnijeli bodove na startu prvenstva

1- Ozljeda Emrana Xheladinija u 25. minuti značajno je utjecala na tijek utakmice
2 - Crikveničani i Hreljani igrali su po velikoj vrućini
3 - Ivan Butorac i Goran Kuna (NK "Crikvenica")

4. HRVATSKA NOGOMETNA LIGA NOGOMETNOG SREDIŠTA RIJEKA

1 . kolo: CRIKVENICA - NAPRIJED 2:4 (2:0)

Crikvenica, 26.8.2017. Gradski stadion Crikvenica. Gledatelja: 120. Sudac: Slaven Skender (Rijeka). Pomoćni suci: Janković (Viškovo) i Pavlešić (Rijeka).
Strijelci: 1:0 Petrović (10'), 2:0 Butorac (31'), 2:1 Štimac (60'), 2:2 Kuši (68'), 2:3 Kružić (72'), 2:4 Blašković (92').
Žuti karton: Ende („Naprijed“).
CRIKVENICA: Stipanov, Merle, Mazzarolli, Xheladini (od 27' Prpić), Smojver, N. Nemetz, Rubčić (od 47' Mijolović), Kuna, Petrović, Butorac, Begić (od 73' J. Nemetz).
NAPRIJED: Ciani, Radan, Ende, Prpić (od 58' Štimac), Kružić, Čop, Brdar (od 82' Iskra), Lukačić (od 82' Žarković), Kuši, Blašković, Smolčić.

Više nego sadržajnu utakmicu prikazali su jučer nogometaši „Crikvenice“ i „Naprijeda“ u prvoj utakmici 4. Hrvatske nogometne lige Nogometnog središta Rijeka.
Momčad „Crikvenice“ koja je u srijedu imala tešku kup-utakmicu protiv „Bjelovara“, protiv „Naprijeda“ je bila dodatno oslabljena neigranjem bolesnog Mateškovića, ozlijeđenog Vukelića i spriječenog Njegovana, a kratkotrajni boravak u Crikvenici zaključio je Damir Radomir koji je otišao raditi u Irsku.

Već u 3. minuti Hreljani su imali sjajnu priliku za vodstvo međutim prečka je spasila domaće. Uzvraćaju Crikveničani, u 5. minuti u prilici je Butorac, no Ciani brani njegov udarac, a onda je minutu kasnije Rubčić zamalo neprecizan.
U 10. minuti domaći dolaze u vodstvu – pred gol „Naprijeda“ sjajno je s desne strane ubacio Butorac, odlično je glavom pucao Petrović i Ciani je samo vršcima prstiju dodirnuo loptu koja je završila u njegovom gornjem lijevom kutu. „Crikvenica“ je u ovom razdoblju igre konkretnija međutim i „Naprijed“ je opasan,
U 25. dogodila se situacija koja je značajno odredila tijek utakmice – vrlo dobri Emran Xheladini krenuo je u prodor po lijevom boku, no zaustavljen je prekršajem, a popularni Mani je pritom ozlijedio rame zbog čega je morao napustiti igru, što je dodatno opteretilo ionako tanak roster „Crikvenice“.
„Crikvenica“ nastavlja s pritiskom koji donosi plodove u 31. minuti – u opasnoj zoni ispred šesnesterca gostiju loptu gubi iskusni Lukačić, što koristi najbolji igrač domaćih kapetan Ivan Butorac koji sam izbija pred gol gostiju i sigurno pogađa mrežu kraj nemoćnog Cianija.
Do kraja poluvremena lijepo su kombinirali Merle i Butorac, te atraktivni Begić, ali bez rezultata. U samoj završnici prvog poluvremena Smolčić je mogao smanjiti rezultat, ali njegov udarac prolazi pokraj gola domaćih.

Drugo poluvrijeme donosi utakmicu dijametralno drukčiju od one koju smo gledali u prvih 45 minuta.
Hreljani potpuno preuzimaju inicijativu, naročito od 47. minuti kad iz igre izlazi i Deni Rubčić. Raspala se igra „Crikvenice“, srednji red praktički nije postojao, što su gosti znalački iskoristili već u 60. minuti.
Samo nekoliko sekundi nakon ulaska u igru Smolčić je nakon kornera i „flipera“ u petercu domaćih glavom pospremio loptu u mrežu Stipanova za 1:2.
Bilo je sve očitije kako je umor u redovima „Crikvenice“ uzeo danak i da je samo pitanje vremena kad će to igrači „Naprijeda“ kapitalizirati. Dogodilo se to u 68. minuti – Lukačić se u potpunosti iskupio za grešku kod drugog gola domaćih, snažno je zapucao s nekih 17 metara, lopta je pogodila prečku, a odbijanac je u mrežu pospremio Kuši, za izjednačenje 2:2.
Novi problemi za trenera domaćih Ivića slijede i kad zbog grčeva iz igre izlazi Begić, a definitivno i kad je Kružić zabio za vodstvo gostiju u 72. minuti. U nekoliko navrata golman „Crikvenice“ Stefano Stipanov sjajno reagira i spašava svoju momčad od potopa, u situacijama kad je „Naprijed“ mogao zabiti još koji gol.
Međutim, unatoč nemoći i lošoj igri Crikveničani su u samoj završnici imali čak 3 „mrtve“ šanse za izjednačenje – najprije je Butorac s nekih desetak metara neometan uputio loptu kraj gola, a onda je odličan udarac Petrovića krajnjim naporom u korner skrenuo Ciani.
U sudačkoj nadoknadi uslijedio je konačni rasplet ove više nego zanimljive utakmice – nakon kornera Butorac je odlično pucao glavom, no nije imao sreće, lopta je pogodila prečku. Odmah potom uslijedila je kontra gostiju kroz prorijeđenu obranu domaćih, što koristi Blašković i pogađa za konačnih 2:4.

Uslijedilo je slavlje Hreljana koji su zasluženo pobijedili i odnijeli bodove iz Crikvenice, a domaće je skupo koštala ambicija prolaska u kup-natjecanju, što je nakon utakmice potvrdio i trener domaćih Teo Ivić:
- Mi smo ovu utakmicu zapravo izgubili u srijedu, kad smo dali sve od sebe da pobijedimo „Bjelovar“ i prođemo dalje u kupu. Umor nakon iscrpljujuće utakmice, koja je imala i produžetke, napravio je svoje. Uz to za ovu utakmicu nisam mogao računati na nekolicinu bitnih igrača, a poklopile su se i nesretne okolnosti s preranim izlascima Xheladinija i Rubčića. Na koncu smo u samom finišu utakmice prokockali tri čiste prilike za izjednačenje, što je sve dovelo do našeg poraza, izjavio je Ivić.