"Crikvenica" ispustila pobjedu u Labinu, ali zadržala prednost na ljestvici

3 - Domagoj Prpić
4 - Marcelo Suden i Domagoj Prpić

3. HRVATSKA NOGOMETNA LIGA - ZAPAD

22. kolo: RUDAR - CRIKVENICA 2:2  (0:1)

Labin, 8.5.2021. Gradski stadion. Sudac: Pavlešić (Duga Resa). Pomoćni suci: Novosel (Kamanje) i Delač (Karlovac).

Strijelci: 0:1 Šarković (45'-11m), 1:1 Kurtić (49'); 1:2 Mašić (74'); 2:2 Stepčić (89')

Žuti kartoni: Hasanbegović, Macan, Načinović, Licul, Giljanović ("Rudar"), Mašić, Vidović, Prpić, Bogdanić ("Crikvenica"

RUDAR: Bulat, Načinović, Urošević, Giljanović, Macan, Licul, Hasanbegović (od 46' Rudan), Kurtić, Juričić (od 46' Petrović), Miškulin (od 46' Stepčić), Krizmanić. Trener: Zoran Peruško.

CRIKVENICA: Baričević, Prpić, Bogdanić, Mazzarolli, Alilović, Butorac (od 93' Smojver), Šarković (od 84' Suden), Merle, Antanasković (od 57' Mašić), Vidović, Fumić (od 57' Buršić). Trener: Tomislav Lopac.

Još jednu dobru utakmicu odigrali su nogometaši "Crikvenice", na gostovanju u Labinu protiv kvalitetne momčadi "Rudara". Imali su naši nogometaši vodstvo do same završnice utakmice, bili su nadomak pobjede kojom bi došli na korak do naslova prvaka, ali domaći su uspjeli izjednačiti i svakoj je momčadi pripao po bod. Srećom i nogometaši "Jadrana", jedini konkurent "Crikvenici" , odigrali su neriješeno, pa je bodovna prednost ostala ista.
Susret u Labinu protekao je u žustrom nadmetanju ekipa koje teže nadigravanju. Na samom početku dvaput su zaprijetili domaći, pokušaji Kurtića i Juričića glavom su bili neprecizni. Potom je terenom zagospodarila gostujuća momčad i domaći golman Bulat je bio najzaposleniji igrač na terenu. U 25. minuti Bulat je obranio opasan udarac Merlea, potom je Fumić bio u izglednoj prilici, a onda je Bulat zaustavio i pokušaj Vidovića izvana. Nizali su se ubačaji iz kornera u domaći šesnaesterac, a "Crikvenica" je povela u zadnjoj minuti prvog poluvremena. Nakon još jednog ubačaja u domaći kazneni prostor, lopta je došla do Alilovića koji je srušen prije nego je stigao pucati i sudac Pavlešić je pokazao na bijelu točku. Prosvjedovali su domaći, ali uzalud, sudac nije promijenio odluku. Šarković je bio siguran realizator i "Crikvenica" je povela 0:1.
Na poluvremenu je trener "Rudara" Peruško napravio tri izmjene, uveo je Stepčića, Petrovića i Rudana i to je odmah dalo rezultata u igri domaćih, koji su u nastavak ušli vrlo angažirano. Najprije je Stepčić pucao izvana, njegov je udarac obranio Baričević, a onda je udarac Petrovića završio na prečki. Pritisak domaćih rezultirao je izjednačenjem u 49. minuti, kad je Kurtić iskoristio neodlučnost gostujuće obrane i s desetak metara pospremio loptu u mrežu.
Trener Lopac je reagirao uvođenjem dvojice napadača u 57. minuti, ušli su Buršić i Mašić. Slijedila su nova uzbuđenja, najprije je Merle pogodio stativu, a onda je na drugoj strani zamalo neprecizan bio Macan. Uvođenje Mašića pokazalo se dobitnim u 74. minuti kad je okretni napadač s ruba šesnesterca pogodio za 1:2. Asistent je bio Bogdanić, a od pomoći je bila i stativa od koje se lopta odbila u mrežu. Domaći su u finišu utakmice pritisli u nakani da dođu do izjednačenja i to najviše preko opasnog Macana. Sve do zadnjih trenutaka obrana "Crikvenice" je odolijevala, ali je iskusni Stepčić ipak iskoristio zadnju šansu i izjednačio na 2:2.
"Crikvenica" je bila bliže pobjedi, ali su domaći zasluženo nagrađeni bodom za pokazanu borbenost i htijenje do zadnjih trenutaka utakmice.
Sljedeće subote igra se na Gradskom stadionu u Crikvenici igra vječiti derbi između "Crikvenice" i "Vinodola".