Četiri laka komada za novu pobjedu nogometaša "Crikvenice"

1 - Nikola Nemetz, dvostruku strijelac na jučerašnjoj utakmici
2 - Edi Petrović - postigao je 5 golova na 6 dosadašnjih utakmica

4. HRVATSKA NOGOMETNA LIGA – NS RIJEKA

6. kolo: CRIKVENICA – OTOČAC 4:1 (3:0)

Crikvenica, 30.9.2017. Gradski stadion. Gledatelja: 100. Sudac: Majnarić (Rijeka). Pomoćni suci: Dragović (Viškovo) i Valenčić (Škalnica)
Strijelci: 1:0 Petrović (11'), 2:0 Butorac (30'), 3:0 Rubčić (42'), 4:0 N. Nemetz (52'), 4:1 N. Nemetz (62' - ag).
Žuti karton: Njegovan („Crikvenica“)
CRIKVENICA: Stipanov, Merle, Xheladini (od 64' Mazzarolli), Matešković, Smojver, Nikola Nemetz, Rubčić, Kuna (od 75' Mijolović), Petrović (od 55' Njegovan), Butorac, Begić
OTOČAC: Krznarić, Benčić (od 80' Smolčić), Draženović, Banić, Vukić (od 57' Ostović), Grivičić, Vuković (od 68' Vidmar), Krznarić, Bogdanić (od 46' Rudelić), Burić, Buqaj (od 36' Orešković)

Iz kola u kolo potvrđuju se riječi trenera „Crikvenice“ Tea Ivića kako će njegova momčad igrati sve bolje kako prvenstvo odmiče, a najbolji dokaz tome su četiri uzastopne utakmice bez poraza i plasman „Crikvenice“ u gornjem dijelu ljestvice. A da nije bilo nesretnog drugog poluvremena protiv „Naprijeda“ u prvom kolu, zadovoljstvo bi bilo još i veće.
Jučer su nogometaši „Crikvenice“ lakše od očekivanog savladali momčad „Otočca“, već u prvom poluvremenu došli su do nedostižna 3 gola prednosti. Za razliku od prethodnih utakmica Crikveničani su svoje šanse odmah realizirali, a to je odlučilo utakmicu.
Iz prve takve konkretne prigode domaći su poveli u 11. minuti. Na ubačenu paralelu Butorca odlično je utrčao Edi Petrović, izbio je sam pred gostujućeg golmana i rutinirano plasirao loptu u mrežu. Bila je to reakcija rasnog strijelca kojemu je ovo peti prvenstveni gol u dosadašnjem dijelu prvenstva, a treba istaknuti kako je Edi Petrović te golove postigao na čak 5 utakmica, u listu strijelaca se nije upisao samo protiv „Lošinja“.
Tri minute nakon gola Petrovića mogao je zabiti i Begić, međutim njegov je udarac nogom obranio gostujući golman Krznarić. Svoju prvu šansu gosti su imali u 21. minuti, odlično je ubacio Draženović, a Grivičić je glavom pucao pokraj gola.
U 30. minuti raspoloženi kapetan „Crikvenice“ Ivan Butorac povećava vodstvo na 2:0, odmjerenim preciznim udarcem s nekih dvadesetak metara u lijevi kut gostujućeg gola.
Najbliže postizanju gola igrači „Otočca“ bili su u 38.minuti, kad je Benčić odlično prošao po desnoj strani i ubacio pred gol domaćih, gdje je Grivičić opet pucao glavom, međutim lopta je pogodila prečku.
Domaći su mogli doći do trećeg gola nakon dobrog ali nepreciznog pokušaja Smojvera u 41. minuti.
Već u sljedećem napadu Butorac koristi lošu reakciju gostujuće obrane, osvaja loptu na tridesetak metara od gola, dodaje je Petroviću, ovaj produžava za Denija Rubčića koji je precizan za velikih 3:0 „Crikvenice“.
Već u 7. minuti drugog poluvremena „Crikvenica“ je postigla i četvrti gol. Nekad odlični nogometaš „Crikvenice“ Ivica Matejčić Haller, a sada stalni pratitelj svih utakmica gol je „osjetio“ dok je Kuna još namještao loptu za izvođenje kornera. Hallera instinkt nije prevario, na ubačaj iz kornera odlično je reagirao Nikola Nemetz koji je glavom plasirao loptu u gostujuću mrežu za 4:0.
U 60. minuti vidjeli smo najljepšu akciju na utakmici, poteze na razini najvećih nogometnih majstora. Rubčić je krasno prošao po desnoj strani, potom je idealno poslužio Butorca koji je s desetak metara iz prve odapeo prema golu, ali je golman Krznarić fenomenalno obranio njegov udarac. Aplauzi za svu trojicu aktera ove akcije.
U 62. minuti gosti su došli do počasnog gola, nakon nesporazuma domaće obrane. Ubačenu loptu pred gol domaćih glavom je zahvatio Nikola Nemetz, a ona je iznad istrčalog vratara Stipanova završila u mreži. Nikola je tako postao dvostruki strijelac na ovoj utakmici, no treba istaknuti i njegov odlično odrađen posao u obrani.
U posljednjih dvadesetak minuta utakmice „Crikvenica“ je stala, gosti su preuzeli inicijativu i mogli su postići još koji gol. Grivičić je u 80. minuti iz slobodnog udarca sa 25 metara pogodio stativu, a u 84. minuti je Stipanov obranio udarac Rudelića.
Na kraju je završilo s uvjerljivih 4:1 za novo slavlje „Crikvenice“, a pravi test vrijednosti ove momčadi bit će na gostovanju protiv „Grobničana“ sljedećeg petka.