Četiri gola nogometaša "Crikvenice" za prvu prvenstvenu pobjedu

2 - Gol Edija Petrovića za 1:0
3 - Slavlje Edija Petrovića nakon postignutog gola

4. HRVATSKA NOGOMETNA LIGA – NS RIJEKA

3. kolo: CRIKVENICA - FUNTANA 4:0 (0:0)

Crikvenica, 10.9.2017. Gradski stadion. Gledatelja: 60. Sudac: Gabrijel Flegar (Rijeka). Pomoćni suci: Klarić (Ratulje) i Mrkela (Rijeka).
Strijelci: 1:0 Petrović (48'), 2:0 Merle (55'), 3:0 Kuna (68'), 4:0 Njegovan (88').
CRIKVENICA: Stipanov, Merle, Jakov Nemetz (od 63' Mazzarolli), Matešković, Smojver, Nikola Nemetz, Rubčić (od 83' Mijolović), Kuna (od 86' Prpić), Petrović (od 73' Njegovan), Butorac, Begić (od 88' Lekaj).
FUNTANA: Kovačić, Buršić, Belli, Radenović (od 46' Ven), Žužić od (71' Prenc), Vuković, Matošević, Ibrić, Vidović, Šegon, Jugovac (od 78' Barbić).

Efikasnom igrom u drugom poluvremenu nogometaši „Crikvenice“ došli su do prve prvenstvene pobjede. Bili su bolji od momčadi „Funtane“ koja je u prva dva kola upisala dvije pobjede, međutim i momčadi koja slično poput „Crikvenice“ ima kadrovskih problema dok još traje turistička sezona.
„Crikvenica“ je dominirala tijekom prvog poluvremena, nizale su se prigode, ali Petrović, Begić i Butorac iz izglednih situacija nisu uspjeli postići pogodak. U nekoliko navrata ozbiljno su zaprijetili i gosti, no na poluvrijeme se otišlo bez golova.
Procurilo je vrlo brzo u nastavku, već u trećoj minuti drugog poluvremena Petrović je pospremio u gol ubačaj na peterac za vodstvo „Crikvenice“ od 1:0.
Gosti su mogli izjednačiti nekoliko minuta kasnije, ali je Vuković pucao pokraj gola. Odmah nakon toga domaći su povećali vodstvo na 2:0. Opet je Petrović sudjelovao u akciji u srcu gostujućeg šesnaesterca, zahvatio je loptu glavom, ona je došla do Merlea koji je neometan plasira u gol.
Nesigurna gostujuća obrana kapitulirala je treći put u 68. minuti kad je kapetan domaćih Butorac snažno pucao, golman Kovačić je loptu kratko odbio, no samo do Kune koji zabija za 3:0.
Mogli su domaći odmah u sljedećem napadu još jednom zabiti, međutim udarac Butorca s nekih 18 metara zaustavlja stativa, a desetak minuta kasnije Merle snažnim udarcem pogađa prečku.
Konačni rezultat postavio je u 88. minuti Jurica Njegovan nakon sjajnog proigravanja Butorca iza leđa gostujuće obrane. Njegovan je plasirao loptu u lijevi kut, mladi gostujući golman Noel Kovačić bio je na lopti, međutim nije je uspio zaustaviti i rezultat je povećan na konačnih 4:0.
„Crikvenica“ je tako došla do zaslužene i uvjerljive pobjede protiv gostiju od kojih se ipak više očekivalo. Utakmicu je kratko komentirao trener „Crikvenice“ Teo Ivić:
- Zadovoljan sam pobjedom i i čini mi se da polako sve dolazi na svoje mjesto. Igrači se priključuju treninzima u sve većem broju, a dojam bio sigurno bio bolji da nije bilo onog nesretnog drugog poluvremena protiv „Naprijeda“. Danas smo odigrali solidnu utakmicu, stvarali smo šanse, međutim nisam zadovoljan što smo i protivnicima dozvolili da dođu u izgledne situacije. Ipak, prevagnula je naša kvaliteta i iskustvo, a puno znači i kad je u sastavu Deni Rubčić, rekao je trener Ivić.