Brončana medalja za Ursulu Balas na PH za olimpijske klase u konkurenciji juniorki (U19)

1,2 - Ursula Balas
3 - Nika Manestar

Jedriličari „Vala“ u klasama Laser radial i Laser standard  nastupili su na  Prvenstvu Hrvatske za olimpijske klase  u Splitu, koje je održano od 6. do 10.3.2019. u organizaciji Jedriličarskog kluba „Mornar “.
Za JD „Val“ su nastupili Ursula Balas, Nika Manestar i Frano Šestan  uz pratnju trenera Svena Katnića. Treba napomenuti da je Laser radial ženska olimpijska klasa, a Laser standard muška olimpijska klasa.
Naši jedriličari postigli su odlične rezulate. Ursula je zauzela ukupno 7. mjesto, dok je u konkurenciji juniorki U19 osvojila 3. mjesto i brončanu medalju. Nika je zauzela ukupno 12. mjesto, dok je u konkurenciji juniorki bila šesta. Frano je u Laser standardu zauzeo 24. mjesto.
Ursuli i Niki bila je ovo prva regata u klasi Laser radial, a Franu u klasi Laser standard, pa je samim tim njihov uspjeh još veći. Bitno je istaknuti da Ursula i Nika imaju 16 godina, a Frano tek 15 godina i da su im ovo prvi nastupi u juniorskoj konkurenciji u olimpijskim klasama, u konkurenciji starijih jedriličara.
Natjecanje u Splitu je trajalo četiri dana, jedriličari su odjedrili osam regata, u petak se jedrilo po jugu snage 16-18 čvorova, u subotu po maestralu snage 10-13 čvorova, a u po jugu snage 10-14 čvorova.

- U klubu smo prezadovoljni ovim rezultatima i još jednoj osvojenoj medalji, a uz to dobili smo i odličnog mladog trenera, našeg Svena, koji je bio vrhunski jedriličar te mu ovim putem želimo dugu i uspješnu trenersku karijeru. – komentar je iz JD „Val“.

Vremena za  odmor nema, ovoga vikenda laseri nastupaju na kriterijskoj regati u Kopru.