Bribir ugostio dvodnevni pikado spektakl

1 - Steven Miles, Dino Lovrić i Jasmin Hodžić

Proteklog vikenda (u subotu i nedjelju 24. i 25.ožujka 2018.) u organizacji Pikado saveza Primorsko-goranske županije i suorganizaciji Pikado kluba „999“ iz Crikvenice, Dom kluture u Bribiru postao je centar pikada Primorsko-goranske županije.
Naime, tamo je održan posljednji ovosezonski turnir serije RiMaster te završnica B lige, u kojoj se nadmetalo osam najboljih ekipa druge kategorije u našoj županiji. Pobjedu na završnici B lige odnijela je ekipa „Krnjevo Dartritis“, dok su slavodobitnici RiMasters turnira Natalija Šimac, Sandra Orlić, Dino Lovrić, Steven Miles, Petar Šurlina i Ričard Soldo.

Nadmoć domaćih igrača u najjačim disciplinama
Prvog dana natjecanja u Bribiru održan je posljednji ovosezonski RiMaster turnir, gdje je u ukupno 6 disciplina upisano 106 prijava. Zvijezdama turnira definitivno treba proglasiti domaće igrače, Dinu Lovrića koji je slavio u disciplini cricket te Stevena Milesa koji je odnio pobjedu u disciplini 501 DO.
Miles i Lovrić članovi su crikveničkog pikado-motora, ekipe „Team 666“, iza koje je sjajana debitantska sezona u prvoj županijskoj ligi koju su završili na drugom mjestu, ostavivši iza sebe renomirane ekipe koje se već godinama natječu u najjačoj županijskoj ligi, a drugim su mjestom izborili i nastup na Ekipnom prvenstvu Hrvatske, koje će se u svibnju održati u Matuljima.
U disciplini cricket, drugo je mjesto osvojio Steven Miles, a treće Jasmin Hodžić.
U disciplini 501 DO, drugo mjesto pripalo je Josipu Vrbiću iza kojeg je već nekoliko odličnih sezona, a treće Petru Šurlini.

Povratak lošinjske zvijezde
Nakon što ga neko vrijeme nije bilo niti za čuti niti za vidjeti u svjetlu u kakvom ga poznajemo, jedna od najvećih lošinjskih zvijezda pikada, Petar Šurlina, vratio se na pobjedničke staze. Dokaz tome je i posljednji RiMasters gdje je u open turniru završio na trećem mjestu, dok je u kategoriji B ligaša briljirao te ga u konačnici i osvojio. U finalu je Šurlina bio bolji od Renata Lerge, dok je treće mjesto osvojio Izet Beganović.
U kategoriji C ligaša, skoro pa bismo rekli – šok! Naime, iz pikado mirovine očigledno se vratio Ričard Soldo, koji je nakon nekoliko godina samo ligaških utakmica stao na turnirsku crtu. Kapetan ekipe „Romano Tiffany“, koja se ove godine nakon pauze vratila u igru, u finalu je pobijedio Josipa Milića, dok je treće mjesto u kategoriji C ligaša osvojio Ivan Domijan.

Orlić, Beslać i Šimac dominantne u obje discipline
U kategoriji dama u obje su discipline (cricket i 501 MO) odličja kući ponijele Sandra Orlić, Natalija Šimac i Zorica Beslać, samo u drugačijem poretku. Za ove tri dame možemo sobodno reći da su izdominirale konkurenciju u Bribiru!
U cricketu, na najviše se postolje popela Sandra Orlić, koja je u finalu bila bolja od Zorice Beslać, dok je treće mjesto osvojila Natalija Šimac. U disciplini 501 MO, slavila je Natalija Šimac koja je u finalu bila bolja od Sandre Orlić, dok je Beslać osvojila broncu.

Ekipa „Dartritis“ pobjednik županijske B lige

Drugi dan natjecanja u Bribiru bio je rezerviran za završnicu županijske B lige, gdje se natjecalo osam najboljih ekipa. U velikom i napetom finalu koje se igralo između lošinjske ekipe „Ribili juniori“ te riječke ekipe „Dartritis“, pobjedu je odnijela ekipa „Dartritisa“, koja je time postala županijski prvak B lige.
Nastup na državnom prvenstvu osim „Dartritisa“ izborile su još dvije ekipe – drugoplasirana ekipa „Ribili juniori“ te trećeplasirana ekipa na završnici, „Gim Krimeja“.
Čestitamo pobjednicima, kao i svim ekipama koje su izborile nastup na ovom prestižnom županijskom natjecanju u drugoj kategoriji!