3. kolo: ROVINJ – MORNAR-CRIKVENICA 32:33 (19:15)

Rovinj, 21.10.2017. Dvorana Valbruna. Gledatelja: 200. Suci: Božiković i Đurinović (Zagreb).

Maroš, Anton Bačić 6, Toni Zarev 8, Lukšić 2, Amir Bašić 3, Mikić, Matošević 1, Perkunić, Đukanović 10 (3), Maras, Živolić, Gašpić, Massarotto, Deni Zarev 2, Sošić, Čabran.
MORNAR-CRIKVENICA: Zena, Mijić, Matejčić 1, Čupić 6, Derossi, Huljina 2, Medvedec 4 (1), Karaula 2, Melon 6 (3), Car, Dokoza 1, Stanić 11, Stupar.

Sedmerci: “Rovinj”: 3 (3), “Mornar-Crikvenica”: 5 (4).
Isključenja: “Rovinj”: 8’, “Mornar-Crikvenica”: 14’.

Nakon nogometaša i rukometaši “Mornar – Crikvenice” su u subotu uspjeli odnijeti bodove iz Rovinja.
Uspjelo im je to nakon što su u zadnjih 15 minuta preokrenuli rezultat i svladali dobru momčad “Rovinja”. Sve do tada domaći rukometaši su stalno imali vodstvo, na poluvremenu je bilo 19:15, a najveća prednost domaćih iznosila je +5 golova (21:16). U 40. minuti “Rovinj” je imao +4, no tada naši rukometaši dižu intenzitet u obrani i situacija na semaforu počinje se mijenjati u njihovu korist. Na gol umjesto Zene staje iskusni Kristijan Car koji nizom obrana daje dodatni podstrek momčadi i tri minute prije kraja “Mornar-Crikvenica” prvi put dolazi u vodstvo (30:31). Do kraja utakmice igra se gol za gol, a 30 sekundi do kraja Čupić uz pomoć Huljine probija domaću obranu i gosti imaju gol prednosti, a “Rovinj” time-out i zadnji napad za izjednačenje.
Međutim, pokušaj domaćih spriječili su Huljina i Čupić, a deveterac u zadnjoj sekundi sigurno je zaustavio Car.
U redovima “Mornar-Crikvenice” najefikasniji je bio Stanić s 11 postignutih golova, a samu završnicu odlično je odigrao Čupić koji je u zadnjih 10 minuta postigao 5 golova.
U subotu naši rukometaši u Gradskoj sportskoj dvorani dočekuju momčad pulske “Verude”.