Biciklisti "Crikvenice" nakon utrke u Grožnjanu na 7. mjestu u Kupu Hrvatske

1 - Crikvenički biciklisti na utrci u Grožnjanu

Utrkom u Grožnjanu završena je brdskobiciklistička sezona u disciplini XCO (olimpijska disciplina u MTB-u).
Izvješće s te utrke dobili smo kao i obično od Roberta Šandla, tajnika Biciklističkog kluba „Crikvenica“:
- Članovi Biciklističkog kluba „Crikvenica“ svojom su upornošću, voljom i treninzima pokazali da su u samom vrhu ovog sporta u Hrvatskoj. U klupskom poretku Kupa Hrvatske biciklisti BK „Crikvenica“ osvojili su odlično 7. mjesto u konkurenciji 34 kluba, a vrlo dobre rezultate postigli su i u pojedinačnoj konkurenciji:
Fran Medić je u svojoj drugoj natjecateljskoj sezoni u kategoriji U13 završio na odličnom 3. mjestu u ukupnom poretku, dok je njegov kolega Lovro Marčelja, kojem je ovo prva sezona, sezonu završio na 9. mjestu. Ono što je najbitnije je da ponovno imamo početnike u klubu, a nadamo se da će brojka "klinaca" u klubu  rasti iz godine u godinu.
Nakon početnika idemo na kategoriju najstarijih natjecatelja - Veterani D (+60). U ovoj kategoriji  već dugi niz godina pobjednik je legendarni Gršo Mataija, dok je Saša Mureta osvojio 3. mjesto.
U kategoriji nešto mlađih Veterana C na 3. mjestu Kupa RH završila je još jedna legenda BKC-a Milan Vrban poznatiji kao Roško.
U kategoriji Veterani B imali smo 4 natjecatelja: Marko Marčelja završio je sezonu na 8. mjestu, Davor Pavušek na 16. mjestu, Goran Balenović na 17. mjestu i Marko Velepič na 24. mjestu.
U kategoriji Sport 5. mjesto osvojio je Marko Jerković, dok je Dario Kovač u istoj kategoriji završio na12. mjestu.
U najjačoj natjecateljskoj kategoriji Elite borio se Alen Tomašev i sezonu 2017. završio na vrlo dobrom 5. mjestu!

Na rasporedu su ostale još 2 utrke u disciplini XCM (MTB maraton) i to državno prvenstvo Valamar Terra Magica i kup - utrka Parenzana (obje u Istri).