Završeno SP u Kingstonu, Nika Manestar šesta na svijetu, Ursula Balas deveta

1 - Ursula Balas, Roko Stipanović i Nika Manestar s trenerima na završetku SP u Kingstonu
2 - Roko Stipanović i Nika Manestar
3 - Ursula Balas, Roko Stipanović i Nika Manestar

Završeno je Svjetsko prvenstva u jedrenju za klasu laser 4.7 koje se od 16. do 23. kolovoza održavalo  u kanadskom gradu Kingstonu, tj. na tamošnjem jezeru Ontario.
Naše jedriličarke Nika Manestar i Ursula Balas jedrile su odlično, tako da je Nika u ukupnom poretku zauzela sjajno 6. mjesto, dok je Ursula plasirana na 9. mjesto u ukupnom poretku, u konkurenciji 64 najbolje jedriličarke svijeta u ovoj klasi. Gotovo nestvarno zvuči da crikvenički Jedriličarski klub „Val“ ima dvije jedriličarke među 10 najboljih na svijetu, što je još jedna potvrda kvalitete rada u klubu.
Velike zasluge za ove najnovije odlične rezultate pripadaju njihovom treneru mladom Svenu Katniću koji je s djevojkama bio na SP u Kanadi, jednako tako i njihovom dugogodišnjem treneru Robertu Jurinčiću, kondicijskom treneru Leu Miškoviću te čitavom klupskom vodstvu.
Zadnjeg dana natjecanja u zadnjem plovu Nika i Ursula su zadržale ranije stečene pozicije, Nika je jedanaesti plov završila na 7. mjestu, a Ursula je bila 10.
Naslov svjetske prvakinje pripao je Švicarki Anji von Allmen koja je bila uvjerljivo najbolja.

Naš predstavnik u muškoj konkurenciji Roko Stipanović osvojio je srebrnu medalju, bolji od njega bio je samo Talijan Niccolo Nordera, tako da je Hrvatska na ovom Svjetskom prvenstvu ušla u krug najjačih svjetskih jedriličarskih zemalja.

Više o dojmovima i detaljima sa SP objavit ćemo po povratku djevojka i Svena iz Kanade za nekoliko dana.