21. kolo: MURVICA - OSIJEK  26:25 (13:10)

Crikvenica, 31.3.2019. Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 350. Suci: Igor Brale i Saša Vučić (Zagreb).

MURVICA: Romina Antić, Ljubanović, Butković 2, Skorić 6 (5), Kalčić 5 (2), Grozdek, Filipović 5, Lekaj 5, Paurević 1, Mandekić, Debelić 2, Matea Pešut, Talan, Nika Car, Matijašić, Tomić. Trener: Mladen Prskalo.
OSIJEK: Borac, Putnik, Daidžić 2, Hren 4, lacković 12, Jerčinović 1, Milić 2 (1), Dragojević, Prskalo, Jeršek 4, Špoljaric, Damjanović, Škulj, Brkić, Frančić. Trenerica: Jelena Crnov.

Sedmerci: "Murvica": 8 (7); "Osijek": 2 (1).
Isključenja: "Murvica": 4'; "Osijek": 8'.
Crveni karton: Jeršek (3 isključenja)

Nakon rukometnih uzbuđenja na utakmici rukometaša u subotu, sinoć smo u Gradskoj sportskoj dvorani u Crikvenici gledali još uzbudljiviju utakmicu između rukometašica „Murvice“ i „Osijeka“.
Ova je utakmica ipak imala kudikamo veću težinu, jer u igri su bili bodovi „koji život znače“ za opstanak u prvoligaškom društvu. Prije ove utakmice „Murvica“ i „Osijek“ su bili najbliže ispadanju, međutim nakon jučerašnje velike pobjede „Murvice“ situacija naših rukometašica je znatno komfornija.
No, krenimo redom. Trener „Murvice“ Mladen Prskalo na parket je poslao postavu u kojoj su bile Sara Mandekić na golu, Antonija Butković, Marijeta Lekaj, Ana Debelić, Ana Paurević, Ivona Skorić i Petra Filipović. Od 10. minute u igru je ulazila Antonela Kalčić i te su djevojke junački iznijele cijelu utakmicu protiv Osječanki.
Golom Josipe Paule Jerčinović povele su rukometašice „Osijeka“ i prednost su držale do 13. minute kada golom Antonele Kalčić domaće izjednačuju na 4:4. Odličnom igrom u obrani, uz visoko postavljenu Anu Paurević te brzim prelaskom u napad, domaće rukometašice čine seriju od 4 uzastopna gola i u 21. minuti dolaze do vodstva od 10:6. Odlična je bila Sara Mandekić na golu koja je u tom razdoblju obranila sedmerac Dori Lacković, najboljoj igračici gostujuće ekipe. U 23. minuti Crikveničanke imaju najveću prednost na utakmici (12:7), međutim uporne Osječanke uspijevaju do kraja poluvremena smanjiti tu prednost na 13:10. Bilo je to odlično poluvrijeme rukometašica „Murvice“ koje su uspjele nametnuti svoj ritam igre i doći do željenog rezultata.
U drugom poluvremenu gošće postavljaju zonu 6:0 koja predstavlja velik problem našim rukometašicama, u nekoliko navrata suđeno im je probijanje, pa gošće preko sjajne Dore Lacković hvataju priključak i u 37. minuti „Murvica“ ima samo gol prednosti (14:13). Igralo se vrlo brzo s obje strane, tako da smo imali prilike gledati pravu jurnjavu na terenu. Rezultiralo je to s dosta tehničkih pogrešaka, a to se može pripisati i važnosti utakmice. Igračice i jedne i druge ekipe bile su maksimalno angažirane i borbene, bacale su se za svaku loptu, uzbuđenja doista nije nedostajalo.
Nakon što su rukometašice „Murvice“ u 43. minuti imale vodstvo od 18:15 inicijativu su polako preuzimale Osječanke i to najviše zahvaljujući raspoloženoj Dori Lacković koja je bila nezaustavljiva s vanjskih pozicija.
U 47. minuti rezultat je bio neriješen, a nakon što je Marijeta Lekaj iz sedmerca pogodila prečku gošće su u 48. minuti došle do vodstva od 18:19. a potom i do 18:20 (opet preko Lacković).
Naše rukometašice su potom uspjele postići tri uzastopna brza gola preko Petre Filipović i Antonije Butković te jučer odlične Marijete Lekaj koja se golom za vodstvo (21:20) potpuno iskupila za nerealizirani sedmerac.
U 52. minuti na semaforu je bilo 21:21 i od tada pa do samoga kraja igralo se „gol za gol“ sa svake strane.
Konačno je stala Dora Lacković, od 54. minute se više nije upisala u listu strijelaca, no zato se s druge strane ukazala Antonela Kalčić. Antonela je, iako nezaliječena i bez treninga, preuzela svu odgovornost u napadu i u razdoblju od 53. minute pa do kraja utakmice uspjela postići 4 (pre)važna gola za „Murvicu“.
Posebno uzbudljiva bila je sama završnica, u 58. minuti kod rezultata 25:25 gošće su imale igračicu manje, ali i napad koji je završio probijanjem Marije Prskalo. Na minutu i pol do kraja rukometašice „Murvice“ su krenule u napad u kojem je Ana Debelić točno minutu prije kraja izborila sedmerac.
U presudnom trenutku ruka nije zadrhtala Antoneli Kalčić koja je sigurno zabila sa 7 metara za vodstvo „Murvice“ od 26:25. Rukometašice „Osijeka“ imale su zadnji napad 60 sekundi do kraja, međutim nisu ga uspjele realizirati pošto im je dosuđen prijestup. Uslijedio je time-out trenera Prskala nakon kojeg su naše rukometašice uspjele sačuvati loptu do  kraja za veliku pobjedu i veliko slavlje na parketu.
Slavilo se i na tribinama s kojih se tijekom utakmice čula glasna navijačka podrška našim rukometašicama, što je najbolji pokazatelj da se rukometna publika vratila u dvoranu.
Domaće rukometašice do pobjede su došle prije svega snagom kolektiva te ogromnim angažmanom i borbenošću za što zaslužuju sve čestitke. Naravno, sve čestitke i treneru Mladenu Prskalu koji je sjajno vodio ekipu.
Bila je to utakmica koja će ostati posebno istaknuta u klupskim analima, a što je najvažnije osvojena su dva boda s kojima bi, po svim kalkulacijama „Murvica“ trebala ostati u prvoligaškom društvu. No, do kraja prvenstva je još 5 kola, svakakvi su ishodi mogući i na našim rukometašicama je da preostale utakmice odigraju kao i sinoć.

U ovu lijepu priču domaćih rukometašica uklapa se humanitarna akcija prikupljanja pomoći za bolesnu djevojčicu Milu Rončević, za čije su liječenje igračice, službene osobe i gledatelji sinoć prikupili 3.900 kuna.