Vaterpolisti "Crikvenice" porazom protiv "Pule" završili ligašku sezonu

3. HRVATSKA VATERPOLSKA LIGA – REGIJA RIJEKA

6. kolo: CRIKVENICA - PULA 6:9 (1:1, 0:2, 2:2, 3:4)

Crikvenica, 15.8.2020. Gradsko plivalište. Gledatelja:100. Sudac: Blažić. Delegat HVS-a: Risek.
CRIKVENICA: Stojčić Mureta, Klarić Babić, Galić, M. Barišić, Kordiš 2, Sučić 1, Knez 2, Novkovski 1, L. Barišić, Škiljan, Bosančić, Pavlić, L. Car, Blažičević, treneri: Lončarić i B. Car.
PULA: Paris, Buić, Krajinović, Čekada, Zdravković 5, Vitasović, Stojanović, Kosanović 1, Banović 3, Orešković, Spagnolo, Pecirep, Pamić, trener: Rača.

U zadnjoj službenoj i najvažnijoj utakmici sezone mladi crikvenički vaterpolisti, opterećeni željom da nadigraju i pobijede najmanje 3 razlike jedinu ekipu u ligi kojoj mogu parirati po iskustvu, pružili su najneefikasniju partiju do sad.
Počelo je odlično. U prvoj četvrtini „Crikvenica“ je odigrala čvrstu obranu. Lopte namijenjene pulskom centru Zdravkoviću nisu dolazile na dva metra. U napadu su se redali udarci (1:0 Knez) i promašaji koji će se kasnije pokazati ključni. Umjesto da povedu s većom razlikom i riješe utakmicu praktički odmah na početku, u zadnjoj sekundi prve četvrtine Crikveničani primaju gol sa svoje polovine (1:1 Zdravković). U tom trenutku psihološki momentum prelazi na stranu gostiju.
Kad su gosti krajem druge četvrtine poveli 1:2 (Banović), a odmah nakon toga i 1:3 (Zdravković) utakmica je bila riješena. Nakon toga dominacija pulskog centra Zdravkovića postala je neosporna, a Banovića, jedinog igrača „Pule“ koji sa vanjskih pozicija može zabiti gol puštalo se preblizu. Ovaj dvojac zabio je 8 od konačnih 9 golova gostiju. Usprkos porazu domaće ekipe, utakmica je gledateljima bila vrlo zanimljiva i ostaje dojam da je u ključnim trenucima samo jedna lopta više završila iza leđa pulskog vratara da bi utakmica prošla u sasvim drugačijem tonu i s drugačijim ishodom.

Sličan utisak ostao je nakon većine ovogodišnjih utakmica vrlo pomlađene crikveničke ekipe, koja je definitivno najmlađa seniorska ekipa u povijesti crikveničkog vaterpola. Ova godina školovanja prvenstveno je poslužila da dečki shvate kako se od njih očekuje da u budućnosti budu nositelji igre i da ne očekuju pomoć starijeg i iskusnijeg igrača, pa i da ne budu sputani njegovim prisustvom u igri. S obzirom da se radi redom o 15 i 16-godišnjacima iskustvo dobiveno ove sezone je neprocjenjivo za njihov igrački razvoj i postati će velika prednost u sljedećim sezonama.

Vaterpolisti VKC-a bez obzira na završetak prvenstva nastavljaju s treninzima kako bi se ostatak ljeta iskoristio za poboljšanje igre i otklanjanje grešaka. Za upravu kluba slijedi organizacija Svjetskog prvenstva u "Odbijači" (autohtonoj crikveničkoj igri koja je kombinacija vaterpolo viktorije i igre "10-9" u kojoj je osnovno pravilo da faul ne postoji) i sad već tradicionalne "Noći vaterpola" za kraj ljetne sezone.