"Turbina" pobjedom na Lošinju pruzela prvo mjesto na ljestvici

Ivan Pavičić, NK "Turbina"

2. ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

8. kolo LOŠINJ - TURBINA 2:4 (2:3)

Lošinj, 27.10.2019. Igralište Čikat. Sudac: Renato Grgić (Rijeka), pomoćnici: Saša Piljić i Matija Leskovar (obojica Rijeka). Delegat: Goran Jelenčić (Rijeka).
Strijelci: 1:0 Mrvac (4), 2:0 Cavedoni (15'), 2:1 Švrljuga (38), 2:2 Švrljuga (40'), 2:3 Babić (44'), 2:4 Pavičić (90').
Žuti kartoni: Muhić ("Lošinj"), Vukić, Švrljuga ("Turbina").
LOŠINJ: Milković, Cavedoni (od 88' Dlaka), Antoninić, Krajina, Baričević (od 60' Faflja), Babić, Gršković, Malović (od 87' Cum), Mrvac, Muhić (od 65' Margeta), Ivković (od 80' Matešić). Trener: Marinko Batistić.
TURBINA: Đotlo, Vukić, Aleksa, Bruketa, Piškulić, Car, Jurišić (od 70' Pavičić), Švrljuga (od 88' Jakovčić), Čičić, Kovačević, Babić. Trener: Sebastian Knapić.

Do velike gostujuće pobjede došli su nogometaši „Turbine“ u derbiju protiv „Lošinja“. Trener Knapić poslije utakmice je ovako komentirao susret: “
- Prilika je bila da se nadigravamao sa ekipom koja je dominantna cijelo prvenstvo. Nije sve obećavalo ovakav rezultat, jer smo imali problema s ulaskom u utakmicu i već u 14. minuti bilo je 2:0 za domaćina, koji je ušao u utakmicu spreman, agresivno, željan pobjede. Nismo dizali tenzije i jednim brzim 6-minutnim intervalom uhvatili smo njihovu obranu dekoncentriranu i postigli 3 pogotka čime smo otišli na odmor.
U drugom dijelu smo pokazali karakter, koji smo naučili prošle sezone igrajući u 1.ŽNL, kako se nositi s pritiskom, biti koncentriran i onda „ubosti“. Protivnik je imao svoje prilike, ali nisu ih uspjeli materijalizirati. Smatram da smo zajedno odigrali jednu utakmicu koja je odskakala od ove lige i to je dobro za nogomet.
Mogu samo napomenuti da sam ponosan na svoju ekipu, a domaćinu zahvaljujem na gostoprimstvu.

1 Turbina 8 29:14 19
2 Lošinj 8 37:11 18
3 Zamet 8 23:10 17
4 Vrbovsko 8 19:11 17
5 Snježnik 8 17:17 15
6 Gomirje 8 24:22 10
7 Goranka 8 10:20 6
8 Polet 8 9:35 6