Tri gola za nova tri boda nogometaša "Crikvenice"

1 - Moreno Merle, asistent za sva tri gola "Crikvenice"
2 - Davor Vukelić, strijelac drugog gola
4 - Pouzdani Antonio Mazzarolli
5 - Donat Mijolović

4. NOGOMETNA LIGA – NS RIJEKA

26. kolo: CRIKVENICA - VIHOR 3:2 (1:1)

Crikvenica, 5.5.2018. Gradski stadion. Gledatelja: 100. Sudac: Marin Buvinić (Umag). Pomoćni suci: Bunčić ((Poreč) i Barun (Nova Vas).

Strijelci: 1:0 Butorac (15'), 1:1 Grbac (42'), 2:1 Vukelić (57'), 3:1 Butorac (70'), 3:2 Mance (80').

Žuti kartoni: Smojver, Nikola Nemetz i Vukelić („Crikvenica“), Erceg („Vihor“).

CRIKVENICA: Stipanov, Mazzarolli, Jakov Nemetz, Smojver, Vukelić, Nikola Nemetz, Merle (od 83' Njegovan - od 90' Luis Petrović), Prpić, Edi Petrović (90'+3'' Škoro), Butorac, Mijolović (od 67' Xheladini).
VIHOR: Jerčenović, Posel (od 46' Radić), Erceg, Brozić, Turčić, Brlošić, Mance, Brelih (od 79' Žunić), Brkljača, Udović, Grbac

Novu sadržajnu i lijepu nogometnu predstavu upriličili su jučer nogometaši „Crikvenice“ u utakmici protiv momčadi „Vihora“ iz Baške. Strožiji kritičari, kojih uvijek ima, sigurno će naći neke zamjerke u igri naših nogometaša, međutim neosporno je da se na svakoj utakmici ove sezone moglo vidjeti niz vrlo kvalitetnih nogometnih poteza, naposljetku i golova, radi čega se isplati doći na Gradski stadion.

Tako je bilo i jučer u utakmici u kojoj je nakon dugo vremena „Crikvenica“ imala 17 igrača u zapisniku, ipak nedostajali su Goran Kuna i Marco Matešković.
Nakon prvih desetak minuta „ispitivanja snaga“ prvu veliku priliku propustili su domaći. Na jednu odbijenu loptu u gostujućem šesnaestercu natrčao je Butorac, ali je njegov snažan udarac pogodio prečku.
Nekoliko minuta kasnije domaći su poveli. Merle je idealno izveo korner, odlično je skočio i pucao glavom Mijolović, njegov se udarac uz asistenciju golmana Jerčenovića odbija od prečke, a na pravom mjestu našao se Ivan Butorac koji iz blizine uspijeva ugurati loptu u gostujući gol za 1:0.
Gosti iz Baške su potom u dva navrata bili blizu izjednačenju, međutim njihove je izgledne prilike u 20. i 31. minuti neutralizirao domaći golman Stipanov, a jednom je Mance pucao glavom i zamalo promašio gol.
U 39. minuti na sceni je opet Ivan Butorac. Domaći kapetan je oduzeo jednu loptu na svojoj polovici i povukao je tridesetak metara te snažno pucao s ruba šesnaesterca, ali ovaj put se obranom iskazao gostujući golman Jerčenović.
Nogometaši „Vihora“ uspjeli su izjednačiti u 42. minuti, Brlošić je neometan primio loptu duboko u domaćem šesnestercu, slijedio je njegov ubačaj i potom odlična reakcija znalca Sanjina Grbca koji loptu iz prve posprema u mrežu kraj nemoćnog Stipanova za 1:1.
Do kraja poluvremena dvaput je „Crikvenica“ bila blizu postizanja gola, oba puta je to bilo nakon suradnje Merle – Butorac, ali oba puta je lopta završila mimo okvira gola.
U nastavku utakmice prvu veliku priliku imali su gosti, u polukontri je potpuno sam pred domaćeg golmana izbio Mance, međutim sjajno je reagirao Stefano Stipanov koji je nadmudrio gostujućeg napadača i uzeo mu loptu.
„Crikvenica“ je povela u 57. minuti, Moreno Merle je opet odlično izveo korner, na ubačenu loptu najviše je skočio Davor Vukelić i pogodio desni kut gola „Vihora“ za vodstvo od 2:1.
Nekoliko minuta kasnije opasan udarac Grbca obranio je Stipanov, a pet minuta kasnije zamalo neprecizan bio je Mijolović.
U 70. minuti vrlo lijepo kombiniraju Ivan Butorac i Moreno Merle, da bi tu akciju domaći kapetan zaključio svojim drugim golom na utakmici, a Merleu je to bila treća asistencija, sudjelovao je u postizanja sva tri gola „Crikvenice“.
Motivirani gosti se nisu predavali, pa su tako u 80. minuti smanjili na 3:2. Brozić je ubacio pred gol domaćih gdje se našao Mance koji je preciznim udarcem ovaj put savladao nemoćnog Stipanova.
U 83. minuti u igru je nakon duže pauze (zbog ozljede) ušao Jurica Njegovan. Loša vijest je da je nakon svega 7-8 minuta Jurica morao izaći iz igre, izgleda da je ozljedu obnovio.
U sudačkoj nadoknadi gosti su burno reagirali, tražili su jedanaesterac nakon intervencije golmana Stipanova na jednu visoku loptu, međutim odlični sudac Buvinić je procijenio da prekršaja nije bilo.
Do kraja utakmice „Crikvenica“ je uspjela sačuvati prednost i doći do nova tri boda, za učvršćivanje 5. mjesta na ligaškoj ljestvici.

U sljedećem kolu naši nogometaši igraju protiv „Uljanika“ u Puli, utakmica će se igrati u petak, jer je u subotu na rasporedu velika fešta – momačka večer Danija Smojvera.