Tko je vaterpolske golove bacio u more?

1 - Vaterpolski golovi bačeni u more
2 - Zoran Brozičević, predsjednik Vaterpolo kluba "Crikvenica"


Jučer smo objavili vijest o velikom priznanju koje je dobio vaterpolski golman Karlo Stipanić, najbolji crikvenički sportaš 20. stoljeća, a danas smo iz Vaterpolo kluba "Crikvenica" dobili vijesti dijametralno suprotnog, negativnog predznaka. Priopćio ih je Zoran Brozičević, predsjednik Vaterpolo kluba "Crikvenica":
- Jučer ujutro do nas je došla informacija da su oba naša metalna gola koje koristimo za službene utakmice bačena u more i da se nalaze naslonjena na novi Zapadni lukobran. Da bi se izvela takva operacija potrebno je barem 4-5 osoba koje moraju istovremeno dignuti oba gola i baciti ih van plivališta, budući su golovi međusobno povezani lancem. U potpunosti možemo isključiti jugo, dizanje razine mora i sl., budući su dva drvena gola koja također koristimo i puno su lakša od metalnih ostala na svome mjestu. Osim toga morske mijene niti su uočene niti evidentirane, a da ih je i bilo golovi bi završili u plivalištu. Definitivno se u ovom slučaju radi o ljudskom faktoru.
Za neupućene, radi se o relativno skupoj opremi koja je Vaterpolo klubu "Crikvenica" nužna za organizaciju utakmica, turnira i ostalih događaja. U ovom slučaju mogla je nastati materijalna šteta koja bi narušila redovno funkcioniranje udruge. Doista nam nije jasno kakva volja je potrebna i organizacija da se izvede jedna ovakva operacija. Pokušajmo zamisliti pozitivne stvari koje su se mogle dogoditi da su možda tih 4-5 osoba pokušale usmjeriti svoje sposobnosti na nešto konstruktivno, a ne na jedan ovakav malouman i neduhovit čin kojim su mogli nanijeti štetu udruzi koja okuplja djecu i mlade u Crikvenici. Cijeli događaj prijavljen je MUP-u.
Ovom prilikom želimo zahvaliti Dinu Klementu, Marku Grbcu i Siniši Čakareviću Čakiju na pomoći pri vađenju bačenih golova iz mora.

Kao što je poznato našim sugrađanima Vaterpolo klub "Crikvenica" obavlja svoju redovitu aktivnost u ljetnim mjesecima na crikveničkom Gradskom plivalištu. U zimskom periodu treniramo dva puta tjedno u bazenu lječilišta "Thalassotherapia" te tri puta tjedno odlazimo u Rijeku na Kantridu. U tom periodu skladištimo našu opremu gdje stignemo, po kućama i garažama naših članova. Golove koje koristimo (jedan par metalnih i jedan par drvenih) vežemo međusobno lancima i ostavljamo na Plivalištu.

Vaterpolo klub "Crikvenica" ovo ljeto slavi deset godina postojanja. Smatramo se punopravnim baštinicima crikveničke vaterpolske tradicije, koja traje skoro jedno stoljeće (u privitku slika crikveničkih plivača i vaterpolista na Petaku iz 1935. godine). Klub okuplja djecu i mlade ne samo iz Crikvenice nego i iz cijelog kraja. Natječemo se u natjecanjima pod okriljem Hrvatskog vaterpolskog saveza i Vaterpolo saveza Primorsko-goranske županije, organiziramo turnire i različite manifestacije. Naša U-19 momčad nastupa u Slovenskoj ligi, a ta generacija momaka uskoro će biti stavljena na najveće od svih iskušenja-1.B HVL.

S druge strane naše klupske prostorije predstavlja jedna "adventska kućica" koju zahvaljujući Gradu Crikvenici koristimo na Plivalištu. U istu naguramo toliko opreme da je to nezamislivo. Prije odigravanja službenih utakmica moramo se crveniti pred sucem, delegatima utakmica i gostujućim ekipama jer nemamo adekvatne prostorije za njih.
Sve to odvija se dok i dalje traje sudski spor oko "kućice" na Plivalištu između Grada Crikvenice kao vlasnika navedenih prostorija i CPK-a (Crikvenički plivački klub), udruge u kojoj smo svi proveli djetinjstvo i mladost a koja je sada nažalost u lošem stanju. Silazna putanja te udruge koincidira s osnivanjem Vaterpolo kluba "Crikvenica" (25.07.2012.), u koji je prešla cijela do tada egzistirajuća vaterpolska sekcija CPK-a.

Vodeni sportovi u Crikvenici i dalje žive, s time da vaterpolo diše punim plućima dok je plivanje na izdisaju. Vaterpolo klub "Crikvenica" o tome upozorava već godinama, budući je nama u klubu stalo da u Gradu imamo funkcionalan plivački klub koji će obučavati djecu i na taj način pripremati one koji se kasnije odluče za vaterpolo. - ističe Zoran Brozičević.

Crikvenički vaterpolisti i plivača na Petaku 1935. godine.

Podijelite