2,3 - Antonio Stanić je bio nezaustavljiv u napadu

6. kolo: MORNAR-CRIKVENICA – KARLOVAC  28:20 (16:11)

Crikvenica, 3.11.2018. Gradska sportska dvorana. Gledatelja:170. Suci: Goran Cupek i Robert Kožuhar (iz Garešnice)

MORNAR-CRIKVENICA: Zena, Matejčić 1 Teo Daskijević 3, Zarev 1, Stanić 8, Melon 6 (3) Čupić 4, Huljina 4, Medvedec 1, Car, Fran Daskijević, Stupar, Dokoza. Trener: Valter Matošević.
KARLOVAC: Radočaj, Horvat 4, Šnajder 5 (2), Rukavina 3, Šepac, Begić 1, Ćelić 4, Crnković, Mrljak, Sudarić 2, Domjančić, Frketić, Janjanin 1, Glumac. Trenerica: Tatjana Rašić.

Sedmerci: „Mornar-Crikvenica“: 3(3); „Karlovac“: 3(2)
Isključenja: „Mornar-Crikvenica“: 4'; „Karlovac“: 6'.

Sjajnu rukometnu predstavu uprizorili su sinoć rukometaši „Mornara-Crikvenica“ u 6. kolu 1. HRL – jug. Doslovce su „razbili“ jaku momčad „Karlovca“ koja je prije ove utakmice imala score od 4 pobjede i jednog poraza i slovi za jednu od najboljih momčadi lige.
Trener Valter Matošević utakmicu je počeo sa Zenom na golu, Melonom i Medvedecom na krilima te Matejčićem, Čupićem, Stanićem i Huljinom. Ta je sedmorka reagirala odlično i u samom startu napravila prednost od 3 gola (3:0), a Karlovčani su svoj prvi gol postigli u 6. minuti. Zna se da je čvrsta obrana 6-0 glavni forte Crikveničana, međutim da će ovako dobro funkcionirati sigurno je iznenadilo i goste, koji su u napadu vrlo teško dolazili u izglednu poziciju za postizanje gola. Uz to, svoju je večer imao domaći vratar Liridonu Zena koji je već u prvom poluvremenu obranio 9 pokušaja Karlovčana.
U napadu su domaći također djelovali moćno, a nezaustavljiv za obranu „Karlovca“ bio je Antonio Stanić koji je do poluvremena postigao 7 golova, dok je Tomislav Huljina pridodao 4 gola. Sve ovo rezultiralo je prednošću od +5 golova za Crikveničane na kraju prvog poluvremena, a najveća prednost domaćih bila je 13:6 u 23. minuti. Koliko je početna sedmorka odlično odrađivala posao govori i podatak da je trener Matošević tek u 27. minuti napravio prvu izmjenu kad je u igru uveo odličnog strijelca Tea Daskijevića, a Tony Zarev u prvom poluvremenu čak nije ni ulazio u igru.
Drugo poluvrijeme domaći su nastavili jednako čvrsto kao i u prvom dijelu i stečena prednost se ni u jednom trenutku nije smanjila. Dapače, u 44. minuti je Zarev, koji je ušao u igru par minuta ranije, postigao gol za vodstvo domaćih od 24:15, što je bila najveća prednost na utakmici.
U redovima domaćih i dalje je sve funkcioniralo besprijekorno, a odlični Zena na golu na kraju je obranio ukupno 20 udaraca Karlovčana. Posebno impresivne bile su dvije njegove vezane obrane zicera u 49. minuti, čime je otklonio svaku nadu gostiju za bilo kakvu naznaku preokreta.
U samom finišu utakmice trener Matošević je u igru uveo i mlade Matiju Cara, Frana Daskijevića i Mateja Stupara, čime je na najljepši način okončana jučerašnja sjajna predstava naših rukometaša.
Igra koju prezentiraju rukometaši „Mornara-Crikvenica“ najbolja je pozivnica gledateljima da dođu na njihove utakmice, jer vrhunski rukomet se definitivno vratio u Gradsku sportsku dvoranu u Crikvenici.
U sljedećem kolu naši rukometaši gostuju u Rijeci protiv „Kozale“, a onda za 14 dana u Crikvenicu dolaze rukometaši "Buzeta".