Sigurna pobjeda košarkaša "Crikvenice" protiv direktnog konkurenta za drugo mjesto

1 - Tomislav Maruna i Klaudio Maričić
2 - Minutažu protiv "Labina" dobili su Tomislav Glavan, Danijel Car i Klaudio Maričić

A-2 LIGA KOŠARKAŠA - ZAPAD

17. kolo: CRIKVENICA – LABIN 82:73 (26:17, 14:14, 14:18, 28:24)

Crikvenica, 3.2.2017. Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 40. Suci: Terlević, Lenac i Žagar.

CRIKVENICA: Modić 10, Bilalović 12, Maruna 6, Mandžuka, Komadina 15, Šamanić 18, Glavan, Car, Ivor Benić 5, Maričić, Marko Benić 16.
LABIN: Lonzar, Molnar 18, Breulj 5, Fable 16, Troskot 12, Trbović 6, Čorić, Zorić 12, Mohorović 2, Komljen 2.
Trice: „Crikvenica“ 14 (Komadina 5, Modić, Bilalović, Šamanić i M. Benić 2, I. Benić 1);
„Labin“ 6 (Molnar i Fable 2, Breulj i Zorić 1)

Bez većih problema košarkaši „Crikvenice“ su sinoć u Gradskoj sportskoj dvorani pobijedili momčad „Labina“, direktnog konkurenta za drugo mjesto na ligaškoj ljestvici.
Utakmicu je obilježio velik broj šuteva za tri poena, košarkaši „Crikvenice“ su ih ispalili čak 43 (u prosjeku svake minute igre po jednu). U tom je stilu i počeo susret, tricama Modića, Komadine i Ivora Benića za prvih devet koševa domaćina, a do kraja prve četvrtine su ih zabili još 3 (Šamanić, Modić i Komadina). Crikveničanima je najviše problema zadavao Troskot igrom u reketu, koji je u prvom dijelu bio najzapaženiji igrač gostiju.

U drugoj četvrtini košarkaši „Crikvenice“ napade rješavaju pretjeranim šutevima iza linije od 6,75 m i brojnim promašajima, tako da su do poluvremena imali seriju od čak 8 uzastopnih promašaja za tricu. Gosti ipak nisu iskoristili te promašaje, tako da je poluvrijeme završilo prednošću od 9 razlike za „Crikvenicu“.
U trećoj četvrtini se nastavlja slična igra „Crikvenice“, no ovaj put to momčad „Labina“ koristi i u 26. minuti utakmice dolazi do svog prvog vodstva (44:45). Vidjevši da je „vrag uzeo šalu“ domaći košarkaši napokon počinju igrati odgovornije i do kraja treće četvrtine dolaze do vodstva od +5 (54:49), uz tricu Komadine u zadnjoj sekundi.
Prve tri minute četvrte četvrtine donose konačan rasplet utakmice. Naime tada Crikveničani stišću obranu, napad je efikasan i u 33. minuti je na semaforu 68:49, a po prikazanom na terenu bilo je jasno da to gosti više ne mogu stići. U zadnje tri minute (a mogli su ući i prije) priliku su dobili mladi Klaudio Maričić, Danijel Car i Tomislav Glavan, što su gosti iskoristili da smanje razliku na „pristojnih“ -9 koševa.

Dojam je da su naši košarkaši odigrali još jednu utakmicu „dozirano“, koliko je trebalo za pobjedu, a da su do nje došli prvenstveno zahvaljujući individualnim kvalitetama Modića, Šamanića, Benića, Bilalovića, Komadine i Marune. Kod gostiju koje vodi poznati riječki košarkaš Goran Šućurović najviše su pokazali Troskot (u prvom dijelu), Fable i Molnar.