7. kolo: MURVICA – SESVETE AGROPROTEINKA  19:24 (9:14)

Crikvenica, 4.11.2018. Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 300. Suci: Derušek i Pavlović (Zagreb).

MURVICA: Antić, Paurević 1, Skorić 4 (2), Jerčinović 6 (3), Kalčić 4, Filipović 2, Marijeta Lekaj, Ljubanović, Mandekić, Dilja Lekaj, Debelić 1, Marta Pešut, Matea Pešut, Talan, Nika Car, Matijašić 1. Trener: Mladen Prskalo.
SESVETE AGROPROTEINKA: Lucija Bešen, Tupek 3, Mihaela Bešen 1, Dičak 1, Čalušić 4, Rezić, Bikić 1, Vlajsović 1, Lovrenčević, Lukić 5, Anđelić 4, Pratljačić, Lisjak 2, Peraica 2, Žderić. Trener: Vladimir Jelčić.

Sedmerci: „Murvica“: 7 (5); „Sesvete Agroproteinka“: 2 (1);
Isključenja: Murvica“: 8'; „Sesvete Agroproteinka“: 12'.

Rukometašice „Murvice“ poražene su drugoj prvenstvenoj utakmici u domaćoj dvorani. Bolje od njih bile su gošće iz Sesveta, koje zasluženo iz Crikvenice odnose dva boda.
Odigrale su naše rukometašice, prema riječima trenera Prskala, utakmicu ispod očekivane razine, a razloge poraza trener vidi u lošijem odrađivanju treninga proteklog tjedna. S druge strane, za protivnice su imale iskusnu prvoligašku ekipu koja ima prednost u visini i snazi, tako da ne treba biti previše kritičan prema nastupu naših rukometašica.
Nakon početnog ispitivanja snaga gošće se u 11. minuti odvajaju na 3 gola prednosti (2:5) i tu prednost ne ispuštaju do kraja poluvremena. Trudile su se rukometašice „Murvice“ dostići vodstvo gošći i većim dijelom prvog poluvremena igralo se gol za gol, međutim u samoj završnici Sesvećanke dižu prednost na +5 golova (9:14). U ekipi „Murvice“ dobro je branila Sara Mandekić, a malo je nedostajalo i sreće kad su u nekoliko navrata udarci Antonele Kalčić i Ivone Skorić završavali na prečki gostujućeg gola.
U nastavku utakmice gošće zahvaljujući čvrstoj obrani malo-pomalo povećavaju prednost i od 35. minute kad je rezultat bio 11:14 dolaze do 13:22 u 50. minuti čime je utakmica praktički riješena. Pritom je gostujući trener izrotirao čitav roster, a na samom kraju utakmice je i trener Prskalo u igru uveo Dilju Lekaj, Emu Talan i Antoniju Matijašić koja je uspjela i poentirati.
Rukometašicama „Murvice“ idu sve pohvale za uloženi trud posebno početnoj sedmorki, međutim „Sesvete Agroproteinka“ su jednostavno bolja momčad, dobro posložena na svim pozicijama.
Utakmica je imala i svoju uvertiru, ŽRK „Murvica“ je ugostio Karla Šabana svjetskog juniorskog prvaka u boćanju kojem su kapetanica Petra Filipović i predsjednik Damir Ljubanović čestitali na osvojenom naslovu i predali prigodna klupska obilježja.

13. OSIJEK 6 0 0 6 128:173 0

Kapetanica „Murvice“ Petra Filipović, Karlo Šaban, svjetski prvak u boćanju i Damir Ljubanović, predsjednik Kluba.