Rukometašice "Murvice" nastavile s pobjedama

17. kolo: MURVICA – ŽRK ZAMET 2 27:20 (15:11)

Crikvenica, 17.3.2018. Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 100. Suci: Krmek (Rijeka) i Prpić (Kostrena).

MURVICA: Antić, Skorić, Grozdek 1, Begić 3, Filipović 6, Marijeta Lekaj 2 (2), Ljubanović, Mandekić, Dilja Lekaj, Tus 6, Debelić 5, Marta Pešut, Matea Pešut, Poslek 1, Nika Car, Matijašić 3 (1).
ZAMET 2: Percic Bahtiri 3, Pleše 1, Mršić 6 (1), Pešut, Močibob, Posavac, Nikolić, Ivakić, Krizmanić 3, Polić, Vukelić, Hodžić 3, Pifar 2, Blažić 1, Đuzel 1.

Sedmerci: „Murvica“: 5 (3) „Zamet 2“: 3 (1).
Isključenja: „Murvica“: 4' „Zamet 2“: 2'.

Korak po korak rukometašice „Murvice“ sve su bliže ostvarenju velikog cilja – osvajanja naslova prvakinja i plasmana u prvoligaško društvo. Na tom putu preostalo im je još 5 utakmica i najvažnije je da im se do utakmice protiv drugoplasiranog „Rudara“ ne dogodi nekakvo iznenađenje koje bi smanjilo stečene bodovnu prednost na ligaškoj ljestvici.
S takvim razmišljanjima rukometašice „Murvice“ jučer su u Crikvenici ugostile drugu momčad riječkog „Zameta“ i to osjetno oslabljene, bez ozlijeđene Antonije Butković i bolesne Ivone Skorić koja je utakmicu prosjedila na klupi.
Uz to već u 6. minuti probleme s koljenom imala je Marijeta Lekaj koja je potom ulazila u igru samo da bi realizirala sedmerce. Međutim, sve to nije omelo igračice trenera Mladena Prskala da od samog početka kontroliraju utakmicu i zabilježe novu pobjedu.
Od samog početka utakmice domaće rukometašice su imale rezultatsku prednost, a mlade Riječanke su prvi gol postigle tek u 6. minuti (4:1). Prednost od 3 do 4 gola rukometašice „Murvice“ su držale do kraja poluvremena. Dvaput su gošće smanjile na dva razlike (9:7 i 12:10), no na odmor se otišlo s +4 za „Murvicu“ (15:11). Najefikasnije u prvom poluvremenu kod „Murvice“ bile su Petra Filipović (5 golova) i Marija Tus (4), a u sedmorki „Murvice“ mjesto su našle Lorena Begić i Jelena Poslek koje su dobro odigrale svoje role, uz Antoniju Matijašić koja je igrala od prve minute.
U nastavku je čvrsta igra „Murvice“ u obrani dala rezultat, mlade rukometašice „Zameta 2“ su napravile dosta „prisiljenih“ grešaka pa je prednost „Murvice“ u 45. minuti iznosila +8 (23:15). Zapažen nastup imala je i Kristina Grozdek no nije imala sreće, njezini snažni udarci u više su navrata završavali na prečki ili stativi.
Gošće se nisu predavale pa su u 53. minuti smanjile na 23:19 napravivši seriju od 4:0. Učinilo se da bi utakmica mogla ući u neizvjesnije vode, no tada su golovima izvana Lorena Begić i Petra Filipović vratile „mir u kuću“ domaćih rukometašica. Kad je potom Sara Mandekić obranila sedmerac Noel Nikolić, utakmica je bila riješena.
Kod „Murvice“ najbolje su bile Ana Debelić, Marija Tus i Petra Filipović, a kod gošći Elena Mršić i Nayana Percic Bahtiri.
Sve u svemu bila je to dobra rukometna predstava u kojoj su rukometašice „Murvice“ pokazale da i u oslabljenoj formaciji imaju kvalitetu pobjednica, dok su s druge strane mlade rukometašice „Zameta“ pokazale kako imaju velik potencijal i da riječki ženski rukomet ne mora brinuti za budućnost.
U sljedećem kolu rukometašice „Murvice“ gostuju u Svetoj Nedelji gdje igraju protiv „Sloge“.