16. kolo: ZRINSKI – MURVICA 30:29 (17:17)

Čakovec, 16.2.2019. Dvorana Graditeljske škole. Gledatelja: 200. Suci: Duspara i Rogić (Velika Gorica).

ZRINSKI: Kozjak, Pavlović, Klara Balić, Polak, Gavrić 9 (3), Pajić 1, Vukojević 9, Melani Balić 1, Resman 4, Car 6, Žvorc, Blagus, Šestak, Sencar, Androić. Trener: Goran Mrđen.
MURVICA: Antić, Ljubanović, Butković 7, Skorić 2, Kalčić 5, Grozdek, Filipović 2, Marijeta Lekaj 3, Paurević 4, Mandekić, Dilja Lekaj, Debelić 6, Talan, Nika Car, Matijašić, Tomić. Trener: Mladen Prskalo.

Sedmerci: „Zrinski“: 4 (3); „Murvica“: 7 (7).
Isključenja: „Zrinski“: 16'; „Murvica“: 8'.

Vrlo blizu iznenađenju i osvajanju barem jednog boda u Čakovcu bile su rukometašice „Murvice“ u jučerašnjoj utakmici protiv „Zrinskog“ u Čakovcu. S obzirom na položaj na ligaškoj ljestvici (5. mjesto) i uvjerljivu pobjedu u Crikvenici u prvom dijelu prvenstva (28:34). domaće rukometašice su bile favoritkinje u ovom susretu. Međutim naše rukometašice su vrlo hrabro i motivirano ušle u utakmicu i tijekom čitavog susreta su bile ravnopravne, a u nekim razdobljima i bolje od Čakovčanki.
U prvom poluvremenu rukometašice „Zrinskog“ su vodile većim dijelom susreta, najveća razlika je bila 4 gola (10:6), međutim do kraja poluvremena „Murvica“ je uspjela izjednačiti (17:17). Od sredine drugog poluvremena naše rukometašice su stalno bile u vodstvu od jednog do dva gola razlike.
U samoj završnici utakmice „Murvica“ je imala 2 gola prednosti (26:28) u 53. minuti, no domaće igračice su furioznom završnicom do kraja utakmice postigle 4 gola, „Murvica“ samo jedan i bodovi su ostali u Čakovcu.
Imala je „Murvica“ kod rezultata 30:29 zadnjih deset sekundi napada za izjednačenje, ali jučer najbolja pojedinka u redovima „Murvice“ Antonija Butković (7 golova) nije uspjela realizirati napad.

Trener „Murvice“ Mladen Prskalo je unatoč porazu bio zadovoljan predstavom svojih igračica:
- Bila je to prava prvoligaška utakmica u kojoj je naša ekipa odigrala jako dobro, na čemu im čestitam. Ako ovako nastavimo, uvjeren sam da ćemo uspjeti izboriti opstanak u ligi. Jučer nismo imali sreće, a poremetila nas je i rana ozljeda Ivone Skorić. Sve igračice zaslužuju pohvale, a posebno Antonija Butković koja se vratila nakon ozljede i jučer odigrala odličnu partiju.