9. kolo: SENJ - MORNAR DRAMALJ-CRIKVENICA  39:29 (20:16)

Senj, 2.12.2023. SD "Robert Barbić Beli". Gledatelja:

SENJ: Mate Nekić, Stipetić 12 (1), Kaldi 2, Kosanović 8, Uković, Borna Čulinović, Franko Nekić, Milih 6, Damjan Čulinović, Marko Nekić, Rukavina, Selak, Šikić, Sabo 9 (5), Baldo 2, Jeličić.
MORNAR DRAMALJ-CRIKVENICA: Troskot, Vladimir Matejčić, Azirović 5, Derossi, Manestar 6, Zrinski, Rak 1, Marošević 4 (1), Domijan 1, Božić 4, Borna Matejčić 1, Stupar 5, Jurković 2, Raguž. Trener:Tomislav Huljina.

Rukometaša "Mornara Dramalj-Crikvenica" poraženi su u posljednjem kolu prvog dijela prvenstva na gostovanju u Senju. Bila je to utakmica momčadi koje se bore za naslov prvaka i s pravom je imala epitet derbija.
Znatno neiskusnija crikvenička momčad ušla je dosta nervozno u utakmicu, što je rezultiralo brojnim tehničkim greškama u prvih dvadesetak minuta utakmice. Uz to nadovezala su se i isključenja, Crikveničani su u prvih dvadesetak minuta igrali 12 minuta s igračem manje, a poremetio ih je i crveni karton Vladimiru Matejčiću u 18. minuti. Sve to domaći rukometaši su obilato iskoristili da u 20. minuti dođu na čak 10 golova prednosti (16:6). Bila je to prednost koju se teško stiže i protiv lošijih momčadi od "Senja", pa je već tu utakmica bila odlučena. Premda su do kraja poluvremena naši rukometaši tu prednost smanjili na 4 gola (20:6) iskusni Senjani držali su konce u svojim rukama te su u drugom poluvremenu održavali i na kraju povećali stečenu prednost, za zasluženu pobjedu.
Trener naših rukometaša Tomislav Huljina je nakon utakmice izjavio:
- Najprije čestitam rukometašima "Senja" na zasluženoj pobjedi, ali čestitam i mojim rukometašima koji su se muški borili protiv, ovoga trenutka, bolje i iskusnije momčadi. Našim mladim igračima je ovo bio prvi pravi derbi i možda su malo podlegli tom pritisku. Nemam im što zamjeriti, da smo bolje otvorili utakmicu rezultat bi bio povoljniji, ali platili smo danak neiskustvu. Idemo dalje, nastavljamo s radom, još za nas borba za naslov nije završena, u drugom dijelu u Crikvenicu dolaze i "Senj" i "Ogulin", a mi ćemo se boriti do kraja.
Sada slijedi duža prvenstvena stanka, a prva utakmica drugog dijela na rasporedu je 17. veljače.

1. SENJ 9 8 0 1 336:238 16
2. OGULIN 8 7 0 1 259:216 14
3. MORNAR DRAMALJ-CRIKVENICA 9 6 0 3 277:251 12
4. BUJE 53 9 4 0 5 245:232 8
5. RUDAR ADRIA OIL 8 4 0 4 247:253 8
6. ZAMET 2 9 4 0 5 254:280 8
7. POREČ 2 8 3 0 5 233:238 6
8. 28. APRIL 9 3 0 6 251:272 6