3. kolo: MORNAR DRAMALJ-CRIKVENICA - 28. APRIL  30:23 (17:15)

Crikvenica, 22.10.2023. Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 100. Suci: Renea Andrea Jarnec (Varaždin) i Ivan Purma (Varaždin)

MORNAR DRAMALJ-CRIKVENICA: Troskot, Vladimir Matejčić 1, Margeta, Derossi, Manestar 10, Rak, Mijić, Marošević 5, Domijan, Božić 3, Borna Matejčić, Stupar 7 (1), Dujmović 4, Jurković, Raguž. Trener: Huljina.

28. APRIL: Oklen 1, Aleks Brčić 3, Rakovac, Rakić, Bernobić 2, Biševac, Rajko 6 (2), Korlević, Stopić 1, Mitrović, Pincan, Fatorić 4 (2), Penava, Gregor Brčić 6, Ivetić. Trener: Pašalić

Trećom uzastopnom pobjedom u prva tri kola rukometaši "Mornara Dramalj-Crikvenica" zasjeli su na vrh ligaške ljestvice i uz momčad "Ogulina" jedina su dosad neporažena momčad u prvenstvu.
U nedjeljnoj utakmici na svom parketu pobijedili su rukometaše "28. aprila", nakon što u zadnjih 10 minuta gosti nisu postigli niti jedan gol. Domaći su od starta poveli, u 20. minuti imali su 5 razlike (13:8), ali su borbeni gosti do poluvremena došli na samo gol zaostatka (16:15). Početkom drugog poluvremena naši rukometaši opet dižu prednost na 21:16, ali se gosti opet vraćaju, u 44. minuti je neriješeno  22:22. U zadnjih 10 minuta ulazi se s vodstvom domaćih 24:23, da bi do kraja utakmice gosti bili potpuno neutralizirani u napadu. Domaća obrana im nije dozvolila postizanje niti jednog gola u zadnjih 10 minuta i konačan rezultat je 30:23 za naše rukometaše. Čini se da je goste "presjekao" crveni karton Lorisu Fatoriću u 53. minuti, nakon čega su pali u igri.
Trener domaćih Tomislav Huljina je nakon utakmice izjavio:
- Moram priznati da smo do bodova došli teže od očekivanog, ali najvažnije je da smo došli do nova dva boda. Do 45. minute smo utakmicu imali pod kontrolom, onda smo upali u "crnu rupu", no u završnici smo konsolidirali redove, podigli intenzitet u obrani i zasluženo pobijedili. Istaknut ću učinak Nike Manestra kojeg gosti nisu mogli zaustaviti i Nike Raguža koji je bio odličan na golu. Sada nam slijedi nominalno jedna lakša utakmica protiv "Poreča 2", a onda slijedio derbi protiv "Ogulina".