Rukometaši "Mornara-Crikvenica" osigurali naslov prvaka

15. kolo: MORNAR-CRIKVENICA – ZAMET 2 33:26 (15:11)

Crikvenica, 22.3.2018. Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 150. Sutkinje: Irena Pahor i Sanja Trbović (Rijeka).
MORNAR CRIKVENICA: Palaić, Oroši 2, Matejčić 2, Mijić 3, Čupić 3, Derossi 1 (1), Huljina 1, Stanić 8, Karaula 4, Jelovac 1, Kristijan Car, Žepina 3, Matija Car 2, Dokoza 1, Stupar 2 (1).
ZAMET 2: Lučin, Mozetić 9, Grgurević 6 (1), Tadić 3, Tomljanović 6 (1), Plantarić, Lozić, Bogosavljev 1 (1), Šegon 1, Rakić.
Sedmerci: „Mornar-Crikvenica“: 3(2), „Zamet 2“: 3(3).
Isključenja: „Mornar-Crikvenica“: 10', „Zamet 2“: 6'.

Tri kola prije kraja prvenstva rukometaši „Mornara-Crikvenica“ i matematički su osigurali naslov prvaka 2. Hrvatske rukometne lige – zapad. Tako se nakon samo jedne sezone igranja u drugoligaškom društvu vraćaju u prvu ligu, što je najbolja potvrda opravdanosti spajanja „Mornara“ i „Crikvenice“ u jedan rukometni kolektiv. U Crikvenici se opet igra rukomet na jednoj višoj razini, klub je dobro posložen, naš proslavljeni olimpijac Valter Matošević u ulozi trenera ove momčadi radi odličan posao i opći je dojam kako se crikvenički rukomet vraća na pozicije koje je nekad imao.
Sinoć su naši rukometaši unaprijed odigrali utakmicu 15. kola protiv „Zameta 2“ i novom uvjerljivom pobjedom stekli su bodovnu razliku na ljestvici koju ni matematički više ne mogu izgubiti.
Utakmica protiv mlade momčadi „Zameta“ bila je lišena rezultatske neizvjesnosti jer je udarna sedmorka „Mornara-Crikvenica“ – Oroši, Stanić, Čupić, Huljina, Karaula i Matejčić s Palaićem na golu, od samog početka krenula vrlo snažno. Mladi Riječani nisu se snašli protiv čvrste obrane Crikveničana, pa su domaći već 10. minuti imala prednost od 6 golova (7:1).
Ipak, sredinom poluvremena mladi Zamećani su se oslobodili i do odmora se igralo uglavnom ravnopravno. U redovima „Crikvenice“ istakao se efikasni Antonio Stanić koji je do poluvremena postigao 6 golova.

Odmah početkom drugog poluvremena trener Matošević u igru uvodi Mijića, Jelovca i Matiju Cara, što gosti koriste da smanje prednost na samo 2 razlike. Fran Lučin je obranio dva zicera Mijiću, Jelovac je bio neprecizan i u 36. minuti bilo je 16:14. Međutim, odmah je uslijedio brzopotezni odgovor u režiji najboljih igrača „Mornara-Crikvenica“ Čupića i Huljine koji su prvoligaškim akcijama opet digli razliku na +4 (18:14). Zanimljivo je da su potom obojica zaradila i isključenja, Čupić zbog prekršaja, a Huljina zbog prigovora i Zamećani su imali dva igrača viška. No brojčanu prednost nisu iskoristili, a tada su se istakli Palaić obranom zicera i Jelovac koji je ukrao jednu loptu i poentirao iz kontre, čime su stvari na utakmici opet vraćene „u normalu“.
Od 45. minute u igru su ušli svi igrači iz zapisnika, a zanimljivo je da su se svi osim golmana i upisali u listu strijelaca. Do kraja utakmice mladi Zamećani koji su se prikazali u vrlo dobrom izdanju (posebno Mozetić i Tomljanović) nisu imali snage ozbiljnije ugroziti domaći sastav koji je na kraju pobijedio 33:26.
Ovime je „Mornar-Crikvenica“ osigurao naslov prvaka što su domaći bučno proslavili i na terenu i u svlačionici.
Treba istaknuti i da je drugu momčad „Zameta“ vodio Marin Mišković koji je u ovoj dvorani puno puta znao ostaviti „srce na terenu“ u dresu čuvene postave „Crikvenice“ iz Premier lige, a za lijep ugođaj u dvorani pobrinula se skupina srčanih navijača „Mornara-Crikvenica“ sastavljena od najmlađih rukometaša kluba, koji su svojim stalnim navijanjem nagovijestili svijetlu budućnost crikveničkog rukometa.
Do kraja prvenstva "Mornar-Crikvenica" gostuje kod "Gospića" i "Trsata", a 14. travnja igra zadnju prvenstvenu utakmicu u našoj dvorani protiv "Buzeta 2".

1. MORNAR-CRIKVENICA 15 13 1 1 438:345 27
2. ROVINJ 14 9 1 4 447:368 19
3. SENJ 14 9 0 5 402:354 18
4. ZAMET 2 15 7 1 7 392:407 15
5. DUBOVAC-GAZA 14 7 0 7 355:370 14
6. TRSAT 14 6 1 7 377:377 13
7. VERUDA 14 6 1 7 343:395 13
8. BUZET 2 14 3 3 8 327:347 9