Prva prvenstvena pobjeda rukometaša "Selca": Dino Baćić zabio 13 golova

Senj, 25.2.2017. ŠSD „Robert Barbić Beli. Gledatelja: 200. Suci: Ivančić i Kordić ( Zagreb).

SENJ: M. Nekić, Tomljanović 1, Orlić 4, Štokić 2, Vlatković, Brdar 3, F. Nekić, Katulić 4, R. Nekić, Zrinski, Biondić, Čulinović, Kremenić 1, Barbić 4, Sladić 9 (4), Sukurica.

SELCE: Tot, Roko Antić 3, Brnić 1, Pobor, Orlić 1, Aleksandar Antić 2, Kabalin, Poštić 2, Čajić, Senko Antić, Piškulić, Krpan, Krišković 3, Baćić 13 (2), Cuculić 5, Jeličić.

Sedmerci: „Senj“ 5 (4), „Selce“ 3 (2).
Isključenja: „Senj“ 6', „Selce“ 6'.

Prvu prvenstvenu pobjedu izborili su rukometaši „Selca“ na gostovanju u Senju,čime su počeli provoditi u djelo svoje namjere za opstankom u ligi. Utakmica je bila prilično neizvjesna, nakon izjednačenog većeg dijela prvog poluvremena Selčani su uspjeli na odmor otići s 3 gola prednosti (14:17). Međutim Senjani su sredinom drugog poluvremena uspjeli poravnati i doći do prednosti od 24:21. Selčani se nisu predavali pa su na krilima efikasnog Dina Baćića i opet odličnog Darka Jeličića na golu, ubrzo su poravnali rezultat (25:25), da bi u samoj završnici došli do zaslužene pobjede.

Trener Selčana Anto Tomas je o utakmici rekao sljedeće:
- Igrali smo dosta bolje nego na prošloj utakmici u Crikvenici, bili smo smireni i strpljivo smo čekali svoj trenutak. Igrači su izdržali pritisak važnosti ove utakmice i odradili velik posao. Presudna je bila naša volja i velika borbenost, pa dodatno motivirani ovom pobjedom idemo dalje. Ne volim izdvajati pojedince, no Dino Baćić i Darko Jeličić su prednjačili u našoj pobjedi do koje smo došli i bez ozlijeđenog Lea Seferagića.