12. kolo: MURVICA - DUGO SELO '55  32:29 (18:15)

Crikvenica, 14.12.2019. Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 80. Suci Cingesar (Varaždin) i Mraz (Trnovec Bartolovečki).

MURVICA: Romina Antić, Ljubanović, Butković 3, Skorić 4, Kalčić 11, Grozdek, Filipović 1, Marijeta Lekaj 4 (2), Paurević 3, Mandekić, Debelić 5, Marta Pešut, Lončarić, Matea Pešut, Nika Car 1. Trener: Ramiz Džekić.
DUGO SELO '55: Budić, Vlajsović, Čamber 8, Martinović 1, Jakešević, Kontrec 1, Belanić, Stojanović, Bebek 6 (3), Rupčić, Galić 4, Svetec 7, Šebalj, Porobić 2. Trener: Nenad Plašić.

Sedmerci: "Murvica": 2 (2); "Dugo Selo '55": 4 (3).
Isključenja: "Murvica": 8'; "Dugo Selo '55": 12'.

Rukometašice „Murvice“ došle su do prvih prvenstvenih bodova u zadnjoj utakmici prije natjecateljske stanke, pobijedivši jučer ekipu „Dugog Sela '55“. Bila je to najbolja predstava naših rukometašica u dosadašnjih 12. kola i pokazatelj da ova ekipa može puno više nego što to sugerira stanje na ligaškoj  ljestvici.
U skladu s najavom kapetanice Ane Debelić rukometašice „Murvice“ su u susret ušle vrlo motivirano, odlučne da prekinu niz poraza. U prvih desetak minuta igralo se izjednačeno i vrlo efikasno pri čemu su obrane obiju ekipa bile slabiji segment igre. U 11. minuti Sara Mandekić brani dva uzastopna zicera gostujućih rukometašica što daje podstrek „Murvici“ da preuzmu inicijativu i to posebno nakon što je u 18. minuti obranila sedmerac Josipi Bebek.
„Murvica“ u 20. minuti odlazi na +4 (13:9), a u tom razdoblju briljira Antonela Kalčić. Prodorima kroz sredinu, šutevima izvana i balićevskim proigravanjima Ane Debelić na pivotu, bila je nezadrživa za gostujuću obranu.
Domaće rukometašice uspijevaju stečenu prednost zadržati do poluvremena na koje se odlazi rezultatom 18:15. Antonela je u prvom poluvremenu postigla 8 golova, a još 5 ih je pridodala Ana Debelić, dok je kod gošći najefikasnija s 5 postignutih golova bila Valentina Čamber.
Drugo poluvrijeme gošće su počele „flasterom“ na Kalčić, no to nije bitno poremetilo ritam igre „Murvice“ koju je znalački vodio trener Ramiz Džekić. U realizaciju napada uključile su se ostale igračice (Paurević, Skorić, Lekaj), a posebno važni bili su golovi Antonije Butković, kojima su domaće sačuvale prednost od 3 gola.
U 50. minuti „Murvica“ je imala prednost od 27:24, no rukometašice „Dugog Sela“ se nisu predavale, pa su u 54. minuti uspjele doći na samo gol zaostatka (29:28).
Tada vrlo važan gol izvana zabija Ivona Skorić za 30:28 i zaustavljanje naleta gostujućih rukometašica, a kad je potom Sara Mandekić obranila još jedan udarac utakmica je bila odlučena.
Statistika govori da je Antonela Kalčić na kraju postigla 11 golova uz samo jedan promašaj, a da je Sara Mandekić obranila 11 udaraca. Međutim, prva prvenstvena pobjeda „Murvice“ plod je prije svega angažmana cijelog kolektiva i doprinosa svih igračica koje su bile na parketu. Pokazale su veliko srce i želju za pobjedom te su na kraju zasluženo došle do bodova.
Prava je šteta što sada slijedi prvenstvena stanka do 25. siječnja, jer nam se čini da je ekipa „Murvice“ konačno „pronašla sebe“ i vratila vjeru u vlastite mogućnosti. Nadajmo se da će na ovakav način ući u nastavak prvenstva i sačuvati prvoligaški status.