Poraz vaterpolista u prvoj "domaćoj" prvenstvenoj utakmici

1 - Službene osobe na prvoj "domaćoj" prvenstvenoj utakmici crikveničkih vaterpolista

1. B HRVATSKA VATERPOLSKA LIGA

2. kolo: CRIKVENICA - SISCIA 7:24 (2:5, 1:3, 3:4, 1:12)

Rijeka, 6.3.2022. Bazeni Kantrida. Suci: Sivčević (Split), Rončević (Šibenik), opunomoćenik: Brala (Rijeka).

CRIKVENICA: Stojčić Mureta, L. Barišić 2, Galić, Knez 1, Karlović, Pavlić, Novkovski, M. Barišić 2, Domijan, Doknić 1, Krota 1, Miklić, treneri Lončarić i Brozičević.
SISCIA: Vukmanović, Dolenec, Fajković 2, Šmit 1, Bušić 5, Jelen 3, Vincek 1, Paić 4, Brčić 5, Sajko, Ravlić, Grabar 2, Sušek, Stojaković, trener: Damir Vincek

Jučer su crikvenički vaterpolisti odigrali prvu "domaću" utakmicu ikad u 1.B HVL, i to protiv VK "Siscia" iz Siska.
Za crikveničke vaterpoliste će od sada pa do daljnjega biti domaći (dobro poznati) bazen "pod balonom" na Kantridi.
Tajnik kluba Goran Ježić dao je svoje viđenje utakmice:
"Bez obzira na black-out i grozan rezultat u zadnjoj četvrtini (1:12) vidljiv je značajan napredak u igri crikveničkih vaterpolista u odnosu na prošlu utakmicu u Zagrebu. Početkom zadnje četvrtine rezultat je bio vrlo dobrih 7:12 što govori da je crikvenička zona dobro parirala napadima "Siscije". No, u vaterpolu postoje određene zakonitosti, a jedno od nepisanih pravila govori da je manji broj radnih sati treninga u vodi (uslijed ograničenih mogućnosti) i iskustva - nenadoknadiv kad je s druge strane odličan protivnik. Iskusnija, uigranija i fizički jača ekipa iz Siska osjetila je u zadnjoj četvrtini da su Crikveničani fizički pali i vrlo jakim presingom popravila svoju gol-razliku.
Ekipa "Crikvenice" ponovno nije bila kompletna, igrala je bez tri standardna člana momčadi. Iduća utakmica ("Jadran" Kostrena) tek je za 14 dana, što će vjerojatno značiti da će bolesti i ozljede biti sanirane i, nadajmo se, podignuta fizička sprema što će nam omogućiti da protivnicima pariramo i u zadnjoj četvrtini."

Da se radi o značajnom natjecateljskom, ali i organizacijskom iskoraku za Vaterpolo klub "Crikvenica" vidi se i po slici koju šaljemo u privitku, a odnosi se na broj službenih osoba potrebnih da bi se utakmica uopće odigrala. Tako su čast da vode ovu utakmicu imali: Albert Brala (opunomoćenik), Slaven Sivčević (sudac A) i Bore Rončević (sudac B). Kako bi sve ostalo bilo u skladu s propozicijama natjecanja pobrinuli su se: Goran Ježić (semafor), Dejan Blažičević (zapisnik), Luka Car (zapisnik), Laura Pavlović (live score), Fran Ratković (linijski sudac), Ante Sučić (linijski sudac) i Tea Brozičević (liječnica).

Zajednička fotografija vaterpolista "Crikvenice" i "Siscije"